Sprawozdanie z realizacji programu Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Laboratoria Przyszłości”, będący inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) i stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Dzięki otrzymanemu wsparciu do końca grudnia roku szkolnego 2021/2022 nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt:
 drukarkę 3D
 zestaw filamentów
 aparat fotograficzny
 skaner 3D
 gimbal
 kamera
 zestaw oświetleniowy studia nagrań
 mikrokontrolery z sensorami Forbot
 okulary ClassVR
 latające roboty programowalne
 mikrofon kierunkowy
 zestaw mikrofonów bezprzewodowych
 teleskop z akcesoriami
 multimetry
 statyw fotograficzny
 stacja lutownicza.
Łączna wartość projektu dla naszej szkoły to 104700 zł. Pierwsza transza zamówienia (60%) dotarła już do nas, kolejnej spodziewamy się w ciągu kilku miesięcy.
Na potrzeby studia nagrań oraz przechowywania zakupionego sprzętu zostało wydzielone i przygotowane specjalne pomieszczenie.

Comments are closed.