II Międzynarodowa edycja akcji „Przerwa na czytanie”

Dnia 8 października 2021 r. uczniowie klasy III „b” wzięli udział w II edycji Międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie” zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Dzień był pełen atrakcji dla małych czytelników. Najpierw mieliśmy okazję zapoznać się z przyniesionymi z domów przez koleżanki i kolegów, ulubionymi książeczkami. Następnie metodą „mapy myśli” rozważaliśmy: Dlaczego warto czytać książki? Następnie na każdej przerwie, pani Ania czytała nam fragmenty przezabawnych książek o „Koszmarnym Karolku”. Na koniec z okazji tego wyjątkowego dnia, udaliśmy się do młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego „Biedronki” i samodzielnie przeczytaliśmy im historyjkę pt. „Monia ratuje Faraona”.

Z całą pewnością dzisiejsza akcja przyczyni się do popularyzowania czytelnictwa wśród naszych uczniów!

Akcję na terenie naszej szkoły koordynowała pani Anna Bartocha. 

Comments are closed.