Konkurs czytelniczy

Klasa III a przystąpiła do akcji propagującej czytelnictwo ogłoszonej przez sieć sklepów Biedronka. Po zapoznaniu uczniów z zasadami konkursu, rozdaniu książeczek, w których mali czytelnicy mieli zbierać naklejki przystąpiliśmy do słuchania przygód bohaterów Gangu Słodziaków. Początek każdego szkolnego dnia zaczynaliśmy od słuchania kolejnych opowiadań czytanych przez nauczyciela lub dobrze czytającego ucznia z książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Uczniowie cieszyli się na spotkania ze swoimi ulubionymi postaciami, szczególnie przypadło im do gustu opowiadanie, w którym bóbr Borys spełniał swoje marzenia. Przygotowując się do Dnia Głośnego Czytania na zajęciach plastyki każdy uczeń wykonał ilustrację ulubionego słodziaka i udekorował nią nasz wspólny plakat.

27 września w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania według zaproponowanego scenariusza. Nasza klasa została zaproszona do biblioteki, w której Pani Bibliotekarka i Pan Dyrektor przeczytali dzieciom o tajemniczej kieszeni zajęczycy Zuzi. Po wysłuchaniu opowiadania uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zagadki, przygotowywali scenki dramowe. Zwieńczeniem tego dnia było oglądanie księgozbioru biblioteki i wypożyczanie książek.

Wszyscy uczniowie klasy 3 napisali opowiadania o dalszych przygodach słodziaków. Kilka z nich powstało w formie książkowej. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Comments are closed.