Apel „Bezpieczne wakacje”

Dnia 18 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, nasze najmłodsze dzieciaczki z oddziału przedszkolnego „Motylki” pod kierownictwem Pani Agaty Firek i z pomocą Pani Sylwii Muchy, przedstawiły nam apel na temat bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku.

Uczniowie dowiedzieli się, że w żadnym wypadku nie wolno oddalać się od rodziców, kąpać w niestrzeżonych akwenach czy też […]

Szkolny Dzień Sportu 2019

Dnia 12 czerwca, oddziały przedszkolne i klasy 1-3 wzięły udział w zmaganiach sportowych zorganizowanych z okazji szkolnego Dnia Sportu. Zadaniem uczniów było wykonanie szeregu ćwiczeń, m. in. skoki w dal i przez płotki, rzuty do celu, bieg z przenoszeniem piłek lub hula-hop czy pokonanie tunelu.

Wszystkie dzieci wykazały się wzorową sportową postawą i w pełni […]

Pokaz pierwszej pomocy dla „Motylków”

Dnia 7 czerwca przedszkolaki z „Motylków” wzięły udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzonym przez uczniów naszych klas gimnazjalnych.

Dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem przyswajały tę niezwykle przydatną wiedzę!

[…]

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego i Wiosek Świata

6 czerwca oddziały przedszkolne wraz z wychowawczyniami, udały się na wycieczkę do Krakowa. Punktem pierwszym naszej wyprawy było zwiedzanie Muzeum Etnograficznego na Placu Wolnica oraz udział w warsztatach pt. „Laboratorium zabawek”, przybliżające dzieciom zabawki, którymi bawili się nasi przodkowie ponad 100 lat temu.

Następnie udaliśmy się na spacer połączony ze zwiedzaniem Parku Edukacji Globalnej – […]

Spotkanie z cyklu „A mój tata mi czyta” w bibliotece w Rudawie

Dnia 31 maja, po raz czwarty „Sówki” i „Biedronki” odwiedziły panią Basię, która zaprosiła tajemniczego gościa do naszej rudawskiej biblioteki… a właściwie tym razem okazało się, iż są to aż czterej goście! Była to bowiem przesympatyczna francusko-polska rodzina z Radwanowic, w skład której wchodzili pani Iwonka, jej mąż Bertrand oraz synek Marcel, a także babcia, […]

Dzień Strażaka

Dnia 29 maja, odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Strażaka. W przedstawieniu przygotowanym przez Oddział Przedszkolny „Sówki” pod kierownictwem pani Anny Bartochy i pani Magdaleny Masłowskiej, wzięli uczniowie naszej szkoły podstawowej, pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudawie – w tym także nasi absolwenci i uczniowie. Przedstawienie opowiadało […]

Wycieczka Oddziałów Przedszkolnych na warsztaty „Tajemnice Japonii” i do Kulkolandu

Dnia 23 maja oddziały przedszkolne wraz z wychowawczyniami: panią Anna Bartochą, Małgorzatą Sypławską, Agatą Firek i Sylwią Muchą, wzięły udział w warsztatach opowiadających o dalekiej, niezwykle barwnej i pięknej Japonii. Prowadzące przybliżyły nam krajobraz, kulturę oraz zwyczaje tej egzotycznej krainy. Następnie mieliśmy okazję nauczyć się pisania kilku niezwykle trudnych znaków w języku japońskim, ubrać oryginalny […]

Wiosenne sadzonki

U „Motylków” rozpoczęły się wiosenne prace ogrodnicze. Pod czujnym okiem pani Agaty Firek i pani Sylwii Muchy, nasi najmłodsi podopieczni zasadzili cebulki kwiatowe. Krok po kroku uczyli się o tym jak prawidłowo umiejscowić cebulkę, a następnie w jaki sposób o nią dbać by wyrosła z niej piękna roślinka.

[…]

Pieczenie drożdżowych bułeczek

„Motylki” wraz z paniami Agatą Firek i Sylwią Muchą doskonaliły swoje umiejętności kulinarne. Tym razem wspólnie upiekły bułeczki drożdżowe! Wyrosły przepiękne i jak się chwilę później okazało również bardzo, bardzo smaczne!

[…]

Zdrowe śniadanie

Szczypiorek wyrósł nam ogromny! „Sówki” zabrały się więc za przygotowanie zdrowych kanapek z jego dodatkiem! Były jajka, sery, masło i mnóóóstwo zdrowych warzyw. Po samodzielnym przygotowaniu, zabraliśmy się do jedzenia, nucąc piosenkę: „wszyscy mają dziarskie minki, bo zjadają witaminki”. :)

[…]