Dzień Seniora w Rudawie

16 listopada odbył się Dzień Seniora dla mieszkańców Rudawy.

Klasy III pod kierownictwem pani Ewy Tarnawskiej i pani Katarzyny Kuczary, przygotowały krótki występ artystyczny, aby umilić gościom świętowanie.

Obchody 11 listopada

11 listopada, to nasze najważniejsze święto narodowe. W naszej szkole obchodzone jest ono co roku bardzo uroczyście. Tym razem przepiękny, wzruszający pouczający i bardzo wartościowy apel, przygotowały klasy III, pod kierownictwem pani Katarzyny Kuczary i pani Ewy Tarnawskiej.

Uczniowie zaśpiewali piękne, patriotyczne piosenki oraz zatańczyli i wyrecytowali ciekawe wiersze opowiadające o naszej historii.

W sposób […]

Teatr „Przygody Wilka i Zająca”

Dnia 6 listopada, klasy pierwsze wzięły udział w spektaklu pt. „Przygody Wilka i Zająca”. Bardzo ciekawą i zabawną interaktywną historyjkę przedstawił Teatr Edukacji z Wrocławia.

Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w tym barwnym wydarzeniu.

Ślubowanie klas I

Dnia 23 października, uczniowie klas pierwszych, przygotowani przez panią Dorotę Pękalę, panią Annę Bartocha i panią Magdalenę Masłowską, wypełnili zadania samego Króla Kredkolandii – Kredkosa i zostali uroczyście ślubowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rudawie.

Uroczystego aktu ślubowania dokonała pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska, a całemu wydarzeniu przyglądali się wspaniali goście: pani Wójt […]

Zwiedzanie siedziby radia RMF FM przez klasę II

23 października uczniowie klasy II b zwiedzili stację radiową RMF w Krakowie przy Kopcu Kościuszki. Pan Krzysztof Napelski, nasz przewodnik, oprowadzał nas po pomieszczeniach radiowych. Mieliśmy możliwość przebywania w profesjonalnym studiu i obserwowania na żywo realizacji wiadomości prowadzonych przez panią Ewę Kwaśny.

Wycieczka klas III

Dnia 7 października klasy III pod opieką wychowawczyń pani Katarzyny Kuczary i pani Ewy Tarnawskiej, wzięły udział w wycieczce. Pierwszą atrakcją był udział w lekcji przyrody w Nadleśnictwie Niepołomice. Następnie uczniowie udali się do Kopalni Soli w Bochni, gdzie nocowali w Komorze Warzyn, po interaktywnym zwiedzaniu i wspaniałych zabawach.

Następnego dnia uczniowie zwiedzili zamek w […]

IV Gminny Konkurs Historyczny im. Witolda Pileckiego

19 listopada 2019r. w świetlicy wiejskiej w Nielepicach odbył się finał IV Gminnego Konkursu Historycznego im. Witolda Pileckiego „Bohaterskie czyny zwykłych ludzi- prawdziwe historie II Wojny Światowej”. Konkurs był realizowany w dwóch kategoriach – plastycznej dla klas V-VI i prezentacji multimedialnej dla klas VII- VIII. W kategorii plastycznej wyróżnienie zdobyła Alicja Wojtasińska z klasy V […]

Euroweek

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w warsztatach językowych zorganizowanych w Długopolu Zdroju 5 – 9 X. Pokonując bariery językowe ujawnili również swoje talenty artystyczne. Atmosfera była wspaniała.

Gminny turniej unihokeja dziewcząt

9 listopada br. na hali sportowej OSiR w Zabierzowie, odbył się gminny turniej unihokeja dziewcząt w ranach Igrzysk Dzieci. Udział wzięło pięć drużyn; Balice, Bolechowice, Nielepice, Zabierzów oraz Rudawa. Reprezentacja naszej szkoły zajęła medalowe, trzecie miejsce. Gratulujemy! […]

Zebranie z rodzicami

Wszystkich rodziców zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w najbliższy czwartek (21.11.2019r.) w następujących godzinach:

klasy 0 – 3 godzina 16:30

klasy 4-8 godzina 18:00.