II Międzynarodowa edycja akcji „Przerwa na czytanie”

Dnia 8 października 2021 r. uczniowie klasy III „b” wzięli udział w II edycji Międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie” zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Dzień był pełen atrakcji dla małych czytelników. Najpierw mieliśmy okazję zapoznać się z […]

Sadzenie żonkili

Uczniowie naszej szkoły jak co roku sadzili żonkile w dniu 4.10.21

Wycieczka klasy II „b” do Krakowa

Dnia 30 września, klasa II „b” pod opieką pani Ewy Tarnawskiej, wybrała się na zwiedzanie Krakowa. Była to pierwsza wycieczka z cyklu „Spacerkiem po Krakowie”.

W tym dniu dzieci zobaczyły: wnętrza Katedry na Wawelu wraz z Dzwonem Zygmunta, dziedziniec oraz ogrody. A wyprawa zakończyła się u stóp Wawelskiego Smoka.

Następny wyjazd już wkrótce!

Zbiórka pomocy dla Centrum Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką p. Agaty Chudzikiewicz i p. Krystyny Węcław zorganizowało zbiórkę pomocy dla Centrum Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom naszej szkoły za wspólne włączenie się w akcje pomocy innym!

Prace wolontariuszy w Radwanowicach

24.09.2021 nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Agaty Chudzikiewicz i p. Emilii Drabik wzięli udział w pracach porządkowych na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego  „Dolina Słońca”  w Radwanowicach.

Spotkanie z seniorami

W dniu 24.09.21 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Seniorami. Tematem spotkania były wspomnienia z lat szkolnych. […]

Warsztaty soligrafii

Chwila zatrzymana w fotografii

Od maja 2021 roku Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rudawie współpracuje z Działem Edukacji Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu w ramach projektu Z Ossolineum do „centrum polszczyzny”. 8 września 2021 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty soligrafii- tradycyjnej techniki fotograficznej przeprowadzone przez edukatorów z Działu Edukacji Muzeum Pana Tadeusza […]

Dzień Chłopaka 2021

Dzisiejszy dzień w naszej szkole był niezwykle radosny! Świętowaliśmy w naszych klasach Dzień Chłopaka. Każdy chłopiec mógł dziś liczyć na drobny upominek oraz serdeczne życzenia od nauczycieli, wychowawców i przede wszystkim koleżanek!

Raz jeszcze życzymy wszystkim naszym chłopcom tego co najlepsze: wielu powodów do radości, prawdziwych przyjaźni, realizacji założonych celów i spełnienia marzeń, a w […]

Wycieczka do Kielc

Dnia 21 września 2021r. , uczniowie klas 3A, 3B oraz 2A, wzięli udział w wycieczce do Kielc. Pierwszym punktem w planie wycieczki było zwiedzenie niezwykłej Jaskini „Raj”. Dzieciom udało się nawet zobaczyć malutkiego mieszkańca jaskini, którym był nietoperz! Następnie uczniowie zwiedzili kieleckie Muzeum Zabawy i Zabawek, które posiada bogate zbiory ponad stuletnich zabawek, liczne modele […]

Bezpłatne przejazdy liniami MPK dla wszystkich uczniów szkół podstawowych

Bezpłatne przejazdy liniami MPK dla wszystkich uczniów szkół podstawowych (samorządowych i innych) na podstawie ważnej legitymacji uczniowskiej, na terenie metropolii krakowskiej (Kraków i Gminy ościenne). Bezpłatna komunikacja MPK obowiązuje od 1 września 2018 r. do nadal. W okresie ferii letnich bezpłatna komunikacja MPK nie przysługuje w/w uczniom.