Wycieczka klas trzecich do Niepołomic i Bochni

Wycieczka klas trzecich do Niepołomic i Bochni.

W dniach 6-7 listopada 2013 roku, klasy trzecie SP w Rudawie, wzięły udział w niezwykle ciekawej wycieczce, ukazującej piękno okolic Krakowa.

We środę uczniowie mieli okazję wysłuchać fascynującej prelekcji prowadzonej przez pana mgr Janusza Nicewicza oraz obejrzeć przepiękną prezentację multimedialną dot. wszechświata w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Następnie brali udział w ognisku i pieczeniu kiełbasek, po czym odwiedzili Nadleśnictwo w Niepołomicach, gdzie wysłuchali opowieści nt. zwierząt żyjących w lasach na terenie Polski oraz obejrzeli ich modele, a nawet usłyszeli wydawane przez nie odgłosy.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Zamku w Niepołomicach (dziedzińca, sal: portretowej, myśliwskiej oraz zbrojowni).

Pod koniec dnia uczniowie wraz z wychowawczyniami, przejechali do Kopalni Soli w Bochni, gdzie po zjeździe ok. 300 m pod ziemię, niezwykłym multimedialnym zwiedzaniu Kopalni, zabawach na boisku, kolacji, dyskotece oraz zjazdach na ogromnej zjeżdżalni, wszyscy udali się na spoczynek w Komorze Warzyn.

Następnego dnia, po wyjeździe z Kopalni i w drodze powrotnej do szkoły, udało nam się zwiedzić kościół w Niegowici, będący pierwszą parafią Karola Wojtyły, przyszłego papieża (wraz z repliką grobu Ojca Świętego i Jego relikwiami).

Comments are closed.