Ślubowanie klas pierwszych – 2012/2013

Ślubowanie klas pierwszych – 2012/2013

W dniu 7 listopada 2012 roku w Szkole Podstawowej w Rudawie odbyła się uroczysta ceremonia ślubowania uczniów klas pierwszych, połączona z otwarciem nowego placu zabaw. Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia obiektu przez proboszcza parafii w Rudawie, księdza Andrzeja Badurę oraz przecięcia wstęgi przez władze gminy i szkoły. Plac zabaw został wybudowany dzięki funduszom gminnym i unijnym.

Dalsza część spotkania odbyła się na terenie szkoły. Dostojnych gości, uczniów , rodziców i nauczycieli serdecznie powitała dyrektor szkoły, Jadwiga Kłodzińska. Wśród zaproszonych znaleźli się: wójt gminy Zabierzów – Elżbieta Burtan, dyrektor GZEAS – Janina Wilkosz, proboszcz – Andrzej Badura, inż. Janusz Proniewski – nadzorujący budowę placu zabaw, sołtysi – Edward Gędłek (Rudawa), Andrzej Kaczmarczyk (Pisary), Jan Szczepański (Brzezinka), Edward Machlowski (Niegoszowice).

Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej przedstawili program artystyczny. W trakcie przedstawienia uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń: pani Marzeny Czepiec i Beaty Adamskiej, wykonywali różnorodne polecenia, aby zasłużyć na miano ucznia: śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, grali na instrumentach perkusyjnych, wykonywali zadania przyrodnicze i ortograficzne. Dzieci egzamin zdały bezbłędnie w związku z czym zostały pasowane na uczniów przez Panią Dyrektor oraz przyrzekli być dobrymi członkami społeczności uczniowskiej i godnymi Polakami.

Po ślubowaniu w imieniu zaproszonych gości do zgromadzonych zwróciła się wójt Elżbieta Burtan, życząc uczniom wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

Po skończonym ślubowaniu goście oraz dzieci zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość ta była dla wszystkich ogromnym przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.

Comments are closed.