Dzień Ziemi klas 4-6

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy święto naszej planety Ziemi. Uroczystość ta i udział w niej są wyrazem troski o naszą planetę, która jest naszym domem, żywi nas i wciąż zachwyca nas swoim pięknem.

Uroczystość rozpoczęły klasy szóste wykonując utwór „Evening Rise” na tęczowych instrumentach- dzwonkach i tubach. Jako soliści wystąpili:

Klara Radwan- flet poprzeczny

Mateusz Koszyk- klarnet

Gabriela Mrozicka- saksofon

Klasa III b pod kierunkiem Pani Anny Bartocha przedstawiła bajkę pt. „ Królewna Śmieszka i Ekoludki” zachęcając w ten sposób wszystkich mieszkańców Ziemi do segregowania odpadów oraz oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. W przerwie między spektaklami wystąpił nasz szkolny iluzjonista- Szymon Miller pokazując kilka sztuczek z kartami.

Klasa V a pod kierunkiem p. Lucyny Strychalskiej, wykonała spektakl pt. „Jak uratować Ziemię” przekazując w ten sposób zebranym uczniom wskazówki ekologicznych zachowań.

Kończąc uroczystość klasy czwarte wykonały przepiękną piosenkę „Chodźcie z nami na łąkę”, a dziewczynki zatańczyły układ ze skrzydłami i szarfami.

Comments are closed.