Dzień Górnika w naszej szkole

W dniu 8 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Rudawie odbył się apel z okazji Dnia Górnika. Zaproszeni goście z Kopalni Surowców Drogowych Lafarge: Magdalena Grońska, Pani Bożena Ladra, Pan Maciej Piszczynski oraz Pani Anna Pawlikowska obejrzeli wraz z Panią Dyrektor Jadwigą Kołodzińską piosenki i wiersze przygotowane przez uczniów klas II a i IIb pod kierownictwem wychowawczyń Marzeny Czepiec oraz Beaty Adamskiej. Uczniowie zaprezentowali piosenki dotyczące górników, zagrali w górniczej orkiestrze oraz zatańczyli trojaka. Podczas występów zapoznali się także z rodzajami kamieni, jakie wydobywane są w kopalni Lafarge. Na zakończenie z okazji święta górniczego został wręczony tort i złożone zostały życzenia owocnej i szczęśliwej pracy.

Następnie Bożena Ladra – geolog, zaprezentowała uczniom skąd się wziął kamień w Rudawie oraz w jaki sposób powstał na naszym terenie. Pani Magdalena Grońska pokazała dzieciom do czego wykorzystywany jest kamień i co z niego można wykonać. Pani Anna Pawlikowska przyniosła próbki kamieni wydobywanych w kopalni, które uczniowie obejrzą w klasach.

Następnie wręczone zostały nagrody ufundowane przez kierownictwo kopalni zwycięzcom konkursu plastycznego „Praca górnika”.

Nagrodzeni uczniowie:

Klasa „O”: Jan Karcz oraz Tymoteusz Wilk

Klasa „O” Damian Kiełkowicz oraz Adam Kołodziejczyk

Klasa 1: Jakub Zdziech oraz Kinga Kurternoga

Klasa 2a: Marcelina Żurek oraz Bartek Nęcka

Klasa 2b: Karol Ożóg oraz Oliwia Rusinek

Klasa 2c: Amelia Saracen oraz Ada Mucha

Klasa 3a: Dawid Grondal oraz Gabrysia Cekiera

Klasa 3b: Michał Witkowicz oraz Filip Sękara

Klasa 3c: Aki Kawamura oraz Sebastian Korzonek

Zostały także wręczone przez górników nagrody Julii Duli oraz Malwinie Wójcik, które zdobyły wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie rysunkowym projektu EKO MIASTO: „Zakręceni w przestrzeni”, którego partnerem edukacyjnym była LAFARGE HOLCIM.

Beata Adamska


Comments are closed.