Spotkanie z Karolem Kozłowskim

21października 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z bajkopisarzem, autorem książek dla dzieci Karolem Kozłowskim. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach propagowania czytelnictwa wśród uczniów klas 1-3. Przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Autor recytował wybrane utwory, czym bawił zebranych uczniów i nauczycieli. Uczniowie mogli zapoznać się z bohaterami książeczek, a także poznać „od kuchni” proces tworzenia wierszyków i bajeczek. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się seria o znanych zwierzętach. Szczególnie ciekawa jest opowieść o Znajdku. Jest to historia kotka, który od wielu lat mieszka u pana Karola, przyniesiony przez syna autora ze schroniska.

Spotkanie autorskie to zawsze ciekawa forma bezpośredniego kontaktu pisarza i czytelników. Warto od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do zainteresowania książką. Na pewno formą budzenia takiego zainteresowania jest możliwość zorganizowania dla dzieci spotkania z autorem, szczególnie takim, który swoje książki adresuje do najmłodszych czytelników.

Na koniec spotkania nastąpiła ważna chwila, na którą wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością – rozdawanie autografów.

Dorota Pękala


Comments are closed.