Międzynarodowy konkurs plastyczny „PRZYRODA W KOLORACH”

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym PRZYRODA W KOLORACH 2016, pt. „W świecie ptaków” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej 5. W marcu i kwietniu uczniowie tworzyli prace na płaszczyźnie i w przestrzeni, inspirując się różnorodnością barw i kształtów zaobserwowanych w świecie ptaków. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 5 prac uczniów klas II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Na konkurs nadesłano 3500 prac z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Norwegii, USA, Francji, Grecji, Chorwacji, Włoch, Czech. Uroczysty finał konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbył się w palmiarni „Viktoria” Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie W sobotę 4 VI 2016r. bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ dwie prace naszych uczniów: Aleksandry Godyń z Kl. Va i Macieja Stefanowskiego z Kl. Vb ( rzeźby wykonane w technice papieroplastyki) zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Na wystawie zaprezentowano 250 prac spośród 3500 nadesłanych. Uczniowie otrzymali dyplomy i małe upominki. Uroczystość rozdania nagród uświetnił koncert swingowy zdolnych, młodych muzyków z Krakowa. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się Maria Rochon.

Comments are closed.