Sztafetowe biegi przełajowe

Majowe zawody sportowe

Miesiąc maj obfitował w wydarzenia sportowe, w których brała udział reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rudawie. W poniedziałek 4 maja odbył się turniej siódemek piłkarskich chłopców o mistrzostwo gminy Zabierzów. Zawody odbywały się równocześnie na ORLIKU w Szczyglicach i w Zabierzowie. Dwie pierwsze drużyny z poszczególnych grup awansowały do turnieju finałowego. Znalazła się w nim również Rudawa. Po wygranej z Bolechowicami i przegranej z Zabierzowem zajęliśmy drugie miejsce. Reprezentacja SP w Rudawie:

Jamrozik Jakub br.

Dziedzic Krystian

Siudek Łukasz

Jarzęcki Dawid

Tatarczuch Konrad

Cybula Piotr

Nowak Damian

Nowak Sebastian

Korbiel Kacper

Zdziech Ignacy

Sztafetowe biegi przełajowe, które odbyły się w sobotę 16 maja na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej w Rudawie przyniosły sukces reprezentacji chłopców z naszej szkoły. Przewaga jaką wypracował Kacper Korbiel z klasy IV na pierwszej zmianie zapoczątkowała drogę reprezentacji do zajęcia pierwszego miejsca w zawodach. Pozostali uczestnicy utrzymywali lub powiększali przewagę, co wymagało od nich olbrzymiego wysiłku gdyż pozostałe drużyny podejmowały próby zmiany sytuacji. Składam podziękowania za trud, wysiłek i hart ducha. Oto mistrzowie gminy Zabierzów w biegach przełajowych: Korbiel Kacper, Stefanowski Maciej, Mirczak Jakub, Nowak Damian, Nowak Sebastian, Jarzęcki Dawid, Karcz Karol, Michalik Michał, Jamrozik Jakub.

W tych samych biegach reprezentacja dziewcząt zajęła czwarte miejsce. Po nienajlepszym początku drużyna na kolejnych okrążeniach odrabiała straty tracąc do podium tylko kilka metrów. Składam wyrazy szacunku dla wszystkich uczestniczek za podjęcie udanej próby poprawy niekorzystnego rezultatu biegów. Olbrzymi wysiłek dziewcząt pozwolił zająć dobre czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów. Reprezentacja dziewcząt. Pęcak Karolina, Zawadzka Iga, Kopońka Kinga, Kopeć Marcelina, Kowalik Olga, Węgiel Julia, Jaworska Wiktoria, Jaroń Wiktoria, Kulig Zuzanna.

W najbliższą sobotę (23 maja) odbędą się mistrzostwa gminy Zabierzów w piłce nożnej dziewcząt. Krótka informacja po zawodach.

Zdjęcia z zawodów wkrótce na stronie.

Grzegorz Czepiec

Comments are closed.