Kategorie

Konkurs biblijny

W roku szkolnym 2017/2018 został przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Rudawie biblijny konkurs tematyczny. Brało w nim udział 6 uczniów. Dwoje z nich Julia Dula z klasy Vb oraz Maciej Babral z klasy VI b dostało się do etapu rejonowego . Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli ks.Miroslaw Cupek oraz Katarzyna Frąckowiak.

Przedstawienie jasełkowe

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się we wtorek 9 stycznia 2018 roku o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej w Rudawie.

Jasełka 2017 r.

Dnia 21 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów klas 4-7, pod kierownictwem p. Jadwigi Miłek, p. Grzegorza Cywickiego, p. Katarzyny Frąckowiak oraz uświetnione występem chóru szkolnego i p. Gabrieli Mrozickiej. Uczniowie w bardzo barwny sposób przypomnieli nam wydarzenia sprzed 2000 tys. lat – historię Maryi i Józefa oraz narodzin Dzieciątka Jezus.

Konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: ”Ozdoba choinkowa”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL IV-VII, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 16 XII 2017 w podczas świątecznego Kiermaszu Bożonarodzeniowego na rynku w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ dwóch uczniów z klasy VII B otrzymało nagrody: II miejsce zdobył Piotr Stec, natomiast III miejsce Maciej Stefanowski. Dzieła młodych twórców zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.