„Przestrzeń cyfrowa” – wyniki konkursu plastycznego.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: ”Przestrzeń cyfrowa ”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 35 prac uczniów z KL IV-VII, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 8 XII 2017 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ […]

Dzień Górnika 2017r.

Dzień Górnika 4 grudnia 2017 roku klasy młodsze gościły w Szkole Podstawowej w Rudawie górników z Kopalni Odkrywkowej Surowców Drogowych Lafarge. Na uroczystość z okazji Dnia Górnika przyszli Pani Magdalena Grońska, Pan Maciej Piszczyński oraz Pani Anna Pawlikowska. Jak co roku nasi goście nie przybyli „z pustymi rękami”. Kopalnia ufundowała nagrody dla wyróżnionych uczniów w […]

Spotkanie ze św. Mikołajem 2017 r.

Dnia 4 grudnia 2017r. „Teatrzyk Skrzat” pomógł nam w odnalezieniu i sprowadzeniu do szkoły najprawdziwszego św. Mikołaja! Poczciwy staruszek przybył do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych z całą górą prezentów, które wywołały mnóstwo uśmiechów na małych buziach.

Obiecujemy, że przez cały kolejny rok będziemy starali się być bardzo grzeczni, żeby Mikołaj znów do nas przybył!

[…]

Andrzejki 2017

„Na świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja” jak mawia stare polskie przysłowie. W naszej szkole również mnóstwo było zabaw i wróżb z okazji andrzejek. W oddziałach przedszkolnych i klasach 1-3 laliśmy wosk, przekraczaliśmy progi za pomocą naszych butów i nakłuwaliśmy papierowe serca w poszukiwaniu imion przyszłych wybranków.

Nie zabrakło także corocznej akcji „Pączek z wróżbą”, […]

Święto Niepodległości

Jak co roku w naszej szkole bardzo uroczyście świętowaliśmy obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Apel z tej okazji przygotowała klasa III „c” pod kierownictwem pani Haliny Grzegorek. Uczniowie w bardzo piękny i obrazowy sposób ukazali tragedię 123 -letniej niewoli oraz odzyskanie niepodległości przez naszą ojczyznę.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska, która raz jeszcze […]