Kategorie

Uroczyste zakończenie roku

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, które odbędzie się 23 czerwca 2017r. o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej szkoły.

Konkurs plastyczny KOTY

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w  Kolorach” – ŚWIAT WIELKICH I MAŁYCH KOTÓW, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej 5. W marcu       i kwietniu , uczniowie tworzyli prace na płaszczyźnie i w przestrzeni, zainspirowane postacią kota i jego ciekawą naturą. Powstawały koty duże i małe, o różnorodnych kształtach i umaszczeniu . Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 5 prac uczniów z KL IV-VI, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Na konkurs nadesłano 2591 prac z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, USA, Chorwacji i Czech. Uroczysty finał konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbył się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu  Jagiellońskiego w Krakowie w sobotę 27 maja  2017 r.. Bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ dwie nasze  uczennice z klasy VIa: Antonina Księżyc i Joanna Jaworska zdobyły wyróżnienia w kategorii prac przestrzennych, natomiast praca Julii Duli z klasy IVb otrzymała kwalifikację do wystawy w kategorii prac malarskich. Uroczystość rozdania nagród uświetnił koncert swingowy zdolnych, młodych muzyków z Krakowa. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Konkurs plastyczny INKA

W świetlicy wiejskiej w Nielepicach 25 maja 2017 r. odbył się finał II Gminnego Konkursu Historycznego im. Witolda Pileckiego pt. Inka-dziewczyna wyklęta, niezłomna, niepokonana… zorganizowany wspólnie przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Gminną Bibliotekę Publiczną w Zabierzowie oraz radnego i sołtysa Nielepic Stanisława Dama. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 10 prac uczniów z klas VI, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Bardzo się ucieszyliśmy ponieważ, Michał Zięba z klasy VIa zdobył wyróżnienie, pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody książkowe. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Aldona Danielak, pani Małgorzata Pietruszka i pani Maria Rochon.

Dzień Strażaka 2017

4 maja przypada Święto Strażaka. W tym roku było ono wyjątkowo obchodzone w naszej szkole. Prawdziwym wozem strażackim przyjechali do nas strażacy z OSP w Rudawie. Oddział Przedszkolny pani Ewy Tarnawskiej przygotował dla nich program artystyczny (był nawet prawdziwy dym!). Następnie strażacy zaprosili wszystkich uczniów do obejrzenia wozu! Emocji i radości nie brakowało!