Kategorie

Gminny Konkurs Matematyczny “Mały Rachmistrz”

Gminny Konkurs Matematyczny
„Mały Rachmistrz 16”
Rudawa 2017r.

25 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół w Rudawie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ Mały Rachmistrz 16”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-III z 10 szkół podstawowych z terenu gminy Zabierzów.
Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas I-III, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wdrażanie do samodzielnego działania,
integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.
Młodzi matematycy – reprezentanci klas, przez godzinę zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatorki konkursu. To był bardzo emocjonujący czas dla uczestników i oczekujących na nich nauczycieli.
Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców.
Okres oczekiwania na wyniki umilił uczestnikom słodki poczęstunek oraz przedstawienie pt.: „Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczniów klasy IIIa pod przewodnictwem wychowawczyni p. Katarzyny Kuczary.
Po występie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Nagrody wręczyli: Pani Janina Wilkosz Dyrektor GZEAS-u , Pan Bartłomiej Stawarz Wicewójt Gminy Zabierzów oraz Pani Magdalena Grońska kierownik KOSD – firma Lafarge.
Podziękowania dla organizatorów i sponsorów przekazała Dyrektor Zespołu Szkół Pani mgr Jadwiga Kołodzińska.

Wyniki:

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas I:

I miejsce zajęła Zuzanna Szymańska – SP w Bolechowicach
II miejsce zajęła Maria Kozyra – SP w Brzeziu
III miejsce zajął Jakub Koprynia – ZSP w Zabierzowie
Wyróżnienie Wiktoria Juszczak – SP w Kobylanach

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas II:

I miejsce zajął Aleks Żurowski – SP w Kobylanach
II miejsce zajęła Nikola Powroźnik – SP w Balicach
III miejsce zajęła Weronika Olchawa – SP w Brzoskwini
Wyróżnienie Maciej Włodarczyk – SP w Nielepicach

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas III:

I miejsce zajął Franciszek Oczkowicz – SP w Balicach
II miejsce zajęłą Aleksandra Nęcka – ZS w Rudawie
III miejsce zajął Michał Witkowicz – ZS w Rudawie
Wyróżnienie Piotr Kotarski – ZSP w Zabierzowie
Wyróżnienie Iga Jurgielewicz – SP w Brzeziu

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Honorowym patronatem konkurs objął Pan Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Wójt Gminy Zabierzów Pani Elżbieta Burtan.
Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów dzięki, którym dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i słodki poczęstunek.
Były to: Marszałek Województwa Małopolskiego, Lafarge, Matimex, Alsal, Prywatna Apteka w Rudawie, Prywatna Apteka w Zabierzowie, Auto-Plus, Mosur, Lewiatan,
Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Zabierzowie oraz Referat ds. Rozwoju i Promocji Gminy Zabierzów.

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie mgr Jadwiga Kołodzińska oraz organizatorki mgr Marzena Czepiec i mgr Beata Adamska dziękują wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział w konkursie.

Marzena Czepiec
Beata Adamska

Konkurs plastyczny Taniec

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:”Taniec”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 38 prac uczniów z KL IV-VI, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10 V 2017     w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc: Marta Zawadzińska z KL IVb  zajęła II miejsce, Antonina Księżyc z klasy VIa zajęła III miejsce, natomiast Karolina Pęcak z klasy VIb i Wioletta Łazowy z klasy IVa otrzymały wyróżnienia. Prace młodych artystów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Konkurs plastyczny Pisanki (wpis archiwalny)

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt.: ”NAJPIĘKNIEJSZA WIELKANOC -PISANKA”, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kobylanach. Na etapie szkolnym wybrano 3 prace uczniów z KL IV-VI, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 12 IV 2017     w Szkole Podstawowej w Kobylanach . Bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ Antonina Księżyc z klasy VIa otrzymała wyróżnienie. Prace młodych artystów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Gminny konkurs przyrodniczy w Nielepicach XIII Znawca Przyrody

Mamy kolejne powody do dumy! Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w Gminnym Konkursie przyrodniczym w Nielepicach, “XIII Znawca Przyrody”. W etapie szkolnym  najlepsi okazali się: Karol Radwan z kl. I, Milenka Bojda z kl. II “b” oraz Weronika Matuła z kl. III “c”.

W finale zaś: Milenka Bojda zajęła I miejsce wśród uczniów klas II naszej gminy, a Karol Radwan II z klas I.

Gratulujemy wiedzy naszym małym znawcom przyrody!

Dzień Ziemi klas 4-6

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy święto naszej planety Ziemi. Uroczystość ta i udział w niej są wyrazem troski o naszą planetę, która jest naszym domem, żywi nas i wciąż zachwyca nas swoim pięknem.

Uroczystość rozpoczęły klasy szóste wykonując utwór „Evening Rise” na tęczowych instrumentach- dzwonkach i tubach. Jako soliści wystąpili:

Klara Radwan- flet poprzeczny

Mateusz Koszyk- klarnet

Gabriela Mrozicka- saksofon

Klasa III b pod kierunkiem Pani Anny Bartocha przedstawiła bajkę pt. „ Królewna Śmieszka i Ekoludki” zachęcając w ten sposób wszystkich mieszkańców Ziemi do segregowania odpadów oraz oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. W przerwie między spektaklami wystąpił nasz szkolny iluzjonista- Szymon Miller pokazując kilka sztuczek z kartami.

Klasa V a pod kierunkiem p. Lucyny Strychalskiej, wykonała spektakl pt. „Jak uratować Ziemię” przekazując w ten sposób zebranym uczniom wskazówki ekologicznych zachowań.

Kończąc uroczystość klasy czwarte wykonały przepiękną piosenkę „Chodźcie z nami na łąkę”, a dziewczynki zatańczyły układ ze skrzydłami i szarfami.

Gminny Konkurs ortograficzny w Zabierzowie

Mamy przyjemność poinformować, iż wśród uczniów naszej szkoły są tacy, którzy z ortografią żyją za pan brat!

Magdalena Góralczyk z klasy III “b” oraz Maciej Wojtasiński z klasy II “b” otrzymali wyróżnienia w Gminnym Konkursie Ortograficznym!

Projekt Zdrowo jem, więcej wiem

Od września 2016 roku uczniowie klasy I, IIa, IIb, IIIa i IIIc uczestniczą w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

IX Balicki Przegląd Form Artystycznych

Uczniowie klasy I i klasy IIIa uczestniczyli w IX Balickim Przeglądzie Form Artystycznych. Klasa I pod kierownictwem p. Doroty Pękali zajęła 3 miejsce, a klasa III p. Katarzyny Kuczary  otrzymała wyróżnienie.

UWAGA Ważna informacja dla rodziców ubiegających się o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy 1

Ważna informacja – kliknięcie spowoduje wyświetlenie wiadomości

Oświadczenie – kliknięcie spowoduje wyświetlenie wiadomości