Kategorie

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami

W dniu 17 maja 2017r. (środa) o godzinie 18:00 odbędą się zebrania klasowe, po których można będzie indywidualnie porozmawiać z nauczycielami.

Serdecznie zapraszamy

Przedstawienie klasy III

Dnia 26 kwietnia klasa III “b” zaprosiła swoich młodszych kolegów – przedszkolaczki z Niepublicznego Przedszkola ss. Służebniczek w Rudawie, do obejrzenia przedstawienia ekologicznego pt. “O Królewnie Śmieszce i Ekoludkach”. Licznie przybyłym dzieciaczkom, pod opieką wychowawczyni p. Moniki Skotnicznej, nasz występ bardzo się podobał. Maluszki oglądały z zaciekawieniem i przeżywały wszystkie wydarzenia. Na koniec nagrodziły nas brawami i poczęstowały słodkimi cukierkami! :)

Dziękujemy za miłe odwiedziny i zapraszamy ponownie!

Dzień Ziemi -

O naszą planetę musimy dbać i powinien to wiedzieć każdy, nawet najmłodszy mieszkaniec Ziemi!

Dlatego też z okazji Święta Ziemi, klasa III “b” pod kierownictwem p. Anny Bartocha przygotowała przedstawienie ekologiczne pt. “O Królewnie Śmieszce i Ekoludkach”. Uczniowie w kolorowy i ciekawy sposób przekazali dzieciom jak dbać o czystość świata i jakich błędów należy się wystrzegać, aby nie doprowadzić do zagłady ekologicznej.

Na koniec p. dyrektor Jadwiga Kołodzińska przeprowadziła rozmowę z uczniami klas 0-3 dotyczącą dbania o czystość na terenie szkoły oraz placu rekreacyjno – sportowego.

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej w Rudawie

Dnia 22 kwietnia na terenie naszej szkoły, zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla dzieci, które już niebawem rozpoczną w niej swoją edukację oraz ich rodziców. Na powitanie klasa III “a” pokazała przedstawienie pt. “O Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”, pod kierownictwem p. Katarzyny Kuczary. Następnie pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska powitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do zwiedzania szkoły i uczestnictwa w przygotowanych zajęciach warsztatowych.

Do dyspozycji dzieci i ich rodziców, otwarte zostały wszystkie sale. Maluszki z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach plastycznych (w których wykonywały kolorowe zwierzątka z papierowych talerzyków), sportowych (gdzie pokonywały skomplikowany tor przeszkód) czy kulinarnych (robiąc smaczne i zdrowe kanapeczki, owocowe szaszłyki i koktajl oraz ozdabiając muffinki).

Rodzice mieli możliwość rozmowy z nauczycielami oraz dyrekcją szkoły, a także zapisu swych pociech do naszej placówki.

Jak co roku dzień otwarty cieszył się ogromną popularnością i sprawił wszystkim wiele radości!

Powitanie wiosny

Dnia 10 kwietnia, oddział przedszkolny p. Anny Watoły, przyniosł do naszej szkoły mnóstwo radości i przyjemnego ciepła. Maluszki przygotowały bowiem apel z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! Na szkolnej scenie pojawiło się duże żółte słoneczko, bocianek, wiosenne kiatuszki oraz gość wyjątkowy – pani wiosna! Przedszkolaczki ślicznie recytowały swoje kwestie oraz śpiewały piosenki!

Wszystkim uczniom klas 0-3 od razu zrobiło się przyjemniej i wiosenniej!

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych klasa 4a pod kierownictwem p. Katarzyny Frąckowiak oraz p. Grzegorza Cywickiego, a także ze wsparciem klasy I i p. Doroty Pękali, przygotowała przedstawienie przypominające nam o znaczeniu zbliżających się świąt, a także o świątecznych zwyczajach i ich symbolice. Nie brakło wielkanocnych koszyczków, ozdobionych baziami z lukrowanymi babkami i malowanymi pisankami, czy wesołego śmigusa-dyngusa. Wspólnie zaśpiewaliśmy kilka piosenek z radosnym “Alleluja!”. Na koniec pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska przekazała wszystkim uczniom i całemu gronu pedagogicznemu serdeczne życzenia na zbliżające się święta.

Koncert laureatów eliminacji powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

21 kwietnia 2017r. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom eliminacji powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.W kwietniowe popołudnie na gościnnej scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora zaprezentowali swój kunszt laureaci eliminacji powiatowych – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Wystąpili nie tylko recytatorzy, także śpiewający poezję i monodramiści. Ich siłą są niebanalne wybory repertuarowe oraz oryginalne, bardzo osobiste interpretacje.

Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica Adrianna Stefan z klasy VIa, która w eliminacjach gminnych zajęła I miejsce, a w eliminacjach powiatowych II miejsce i z rąk wiceprezesa Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej – Jana Zdzierskiego – odebrała nagrodę oraz zasłużone gratulacje. Przedstawiciel TKT, podsumowując prezentacje laureatów, stwierdził, że to było „prawdziwe święto słowa”.

Tegoroczny 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbywał się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Dni Otwarte Szkół w Gminie Zabierzów

Dni Otwarte – kliknięcie spowoduje otwarcie dokumentu

Dzień Otwarty

Serdecznie zapraszamy w sobotę dnia 22 kwietnia 2017 roku na Dzień Otwarty Szkoły o godzinie 8.30
Dyrektor Szkoły
oraz Grono Pedagogiczne

W programie:
- Przedstawienie „Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczniów klasy IIIa,
- zajęcia sportowe,
- zajęcia kulinarne,
- zajęcia plastyczne,

Zapewniamy wspaniałą zabawę, poczęstunek, możliwość zapoznania się ze szkołą, nauczycielami oraz różnymi formami zajęć.

Prosimy o punktualne przybycie!
Możliwość zapisu dziecka do klasy 1 oraz „0”

Rekrutacja dokumenty

KLASA 0

1. Zarządzenie – kliknięcie spowoduje wyświetlenie dokumentu – można go pobrać lub wydrukować

2. Wniosek – kliknięcie spowoduje wyświetlenie dokumentu – można go pobrać lub wydrukować

3. Załączniki – kliknięcie spowoduje wyświetlenie dokumentu – można go pobrać lub wydrukować

KLASA 1

1. Zarządzenie – kliknięcie spowoduje wyświetlenie dokumentu – można go pobrać lub wydrukować

2. Zgłoszenie – kliknięcie spowoduje wyświetlenie dokumentu – można go pobrać lub wydrukować

3. Wniosek – kliknięcie spowoduje wyświetlenie dokumentu – można go pobrać lub wydrukować

4. Załączniki – kliknięcie spowoduje wyświetlenie dokumentu – można go pobrać lub wydrukować