Kategorie

Zabytkowe miasto z darów jesieni

W pierwszej połowie października uczniowie klas 1 – 6 brali udział w konkursie plastycznym “Zabytkowe miasto z darów jesieni”. Pomysłodawcą konkursu był uczeń klasy 5A, Karol Jensz – Stawowczyk. Wykonane przez uczestników prace konkursowe były niezwykle piękne i pomysłowe.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyły dwie prace uczniów klasy pierwszej: Jakuba Zdziecha i Andrzeja Wiśniewskiego. Drugie miejsce zajęła praca Franciszka Gaudyna (kl. 1), a trzecie, Karola Jensz – Stawowczyka (kl. 5A). Wyróżniono również pięć prac uczniów klas niższych. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na korytarzach szkoły.

Uczniowie klasy 5A

Narodowe Święto Niepodległości

W związku z obchodami 98 lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj, klasa 3C pod opieką wychowawczyni, Magdaleny Masłowskiej, przygotowała apel. Podczas występu uczniowie przedstawili krótko historię rozbiorów Polski i drogę do odzyskania wolności oraz nastroje jakie panowały wśród Polaków podczas zniewolenia, a potem po powrocie Polski na mapy świata. Następnie dzieci miały okazję zobaczyć krótki animowany film dotyczący znaczenia i historii symboli narodowych.

Występowi towarzyszyły piękne pieśni patriotyczne, które odśpiewali pięknie ubrani i zaopatrzeni we flagi i kotyliony uczniowie klas 0-3. Po zakończeniu, Pani dyrektor, Jadwiga Kołodzińska, podziękowała wszystkim za przygotowanie, ale także zwróciła szczególną uwagę dzieciom na szacunek względem symboli narodowych.

Magdalena Masłowska

Zebranie

Dnia 17 listopada (czwartek) 2016r. o godz. 18.00 odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Naszych Uczniów. Serdecznie zapraszamy

Ślubowania uczniów klasy pierwszej

Ślubowania uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Zespole Szkół w Rudawie

Dnia 19 października 2016 roku o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół w Rudawie odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

W  uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Zastępcą Wójta Gminy Zabierzów Bartłomiej Stawarz, Proboszcz Parafii Rudawa Andrzej Badura, Dyrektor GZEAS Janina Wilkosz, Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie Jadwiga Kołodzińska a także nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Pierwszoklasiści pod okiem wychowawczyni Doroty Pękali przygotowali program artystyczny,  w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne.

Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, zasad bezpieczeństwa oraz dobrego wychowania.  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do grona braci uczniowskiej.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów szkoły dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska. Zastępca Wójta złożył gratulacje uczniom i rodzicom oraz wręczył dzieciom upominki.

Następnie pierwszoklasiści złożyli odciski palca na liście, która będzie zakopana w butelce w czasie  sadzenia  pamiątkowego drzewka i otrzymali książki  oraz legitymacje szkolne.

Wychowawczyni

Dorota Pękala

Wyjazd klas trzecich do Bochni

W dniach 27 – 28. 10 uczniowie klas trzecich udali się do kopalni soli w Bochni. Dzieci pod opieką wychowawczyń:Katarzyny Kuczary, Magdaleny Masłowskiej, Małgorzaty Sypławskiej i Agaty Petyniak spędziły dwa dni pełne atrakcji. W drodze do Bochni zatrzymaliśmy się w Młodzieżowym  Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Podczas blisko dwugodzinnej prelekcji i seansu w planetarium prowadzonych przez zawodowego astronoma dowiedzieliśmy się wielu szczegółów dotyczących np.: mechanizmu następstw dnia i nocy oraz pór roku, powstania i budowy Układu Słonecznego, budowy i ewolucji gwiazd, zasad działania teleskopu i lunety, podboju Kosmosu, zasad prowadzenia własnych obserwacji, orientacji na sferze niebieskiej.

Po dotarciu do Bochni i pysznym obiedzie zjechaliśmy pod ziemię, gdzie przywitali nas przewodnicy. Podczas zwiedzania podziemnej trasy widzieliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy:  najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni obejmujące poziom August oraz poziom Sienkiewicz, unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze.

Dostępna w bocheńskiej kopalni Podziemna Ekspozycja Multimedialna sprawia, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowiły niecodzienną lekcję historii.

Następnym punktem pobytu były szaleństwa przy największych hitach muzyki rozrywkowej, które DJ serwował do późnej nocy. Uczniowie udali się na nocny spoczynek w przygotowanych salach i boksach, lecz nocnym rozmowom nie było końca :)

Następnego dnia mieliśmy przyjemność gościć w Zamku Królewskim w Niepołomicach. Podczas tej niezwykłej wyprawy w czasie,  przewodniczka przybliżyła historię i legendy tej liczącej niemal siedemset lat rezydencji królewskiej. W komnatach mogliśmy również zobaczyć dwie wspaniałe galerie malarstwa i rzeźby i zwiedzić Wystawę Trofeów Myśliwskich, która chyba zrobiła na dzieciach największe wrażenie.

Wyjazd był bardzo udany, pełen wrażeń i niespodzianek :)

Magdalena Masłowska

Spotkanie z muzykiem w klasie 3C

W ramach realizacji tematów związanych z muzyką zaprosiliśmy do naszej klasy gościa, muzyka, instrumentalistę i członka jednego z zespołów muzycznych, Sebastiana Stecia. Pan Sebastian niezwykle ciekawie i przystępnie opowiedział dzieciom o swojej pasji, pokazał i opisał przyniesione przez siebie instrumenty.  Królowały instrumenty dęte, takie jak flety, klarnet, różnego rodzaju saksofony, były także instrumenty strunowe – gitara i skrzypce. Każdy chętny uczeń mógł zagrać na wybranym instrumencie. Na koniec nasz gość zorganizował quiz z wiedzy zdobytej podczas zajęć. Kilkoro uczniów wygrało płyty CD z muzyką zespołu, którego członkiem jest Pan Steć. Pozostali otrzymali słodkie nagrody pocieszenia.

Bardzo dziękujemy za to charyzmatyczne i niezwykle ciekawe spotkanie.

Magdalena Masłowska