Kategorie

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

24. czerwca odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Dyrektor Zespołu Szkół Jadwiga Kołodzińska pożegnała odchodzącą na emeryturę woźną, Barbarę Łazowy oraz podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom za wspólnie i spokojnie spędzony rok szkolny. Gość honorowy, ksiądz proboszcz Andrzej Badura życzył wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji, które będą czasem na odpoczynek, przemyślenia i nowe postanowienia. Uroczystość uświetniły występy klas szóstych, które pod przewodnictwem Gabrieli Mrozickiej zabrały nas w świat kosmosu. Po wręczeniu nagród wszystkim wyróżnionym uczniom Pani dyrektor podziękowała rodzicom, którzy pracowali na rzecz szkoły.  Nagrody w postaci książek trafiły także do uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe oraz wykazali się wysokim czytelnictwem.Gratulujemy i życzymy udanych wakacji!

M. Masłowska

Ogrodzieniec

9. czerwca wszystkie klasy II wybrały się z wychowawczyniami na wycieczkę do pięknego Ogrodzieńca. Plan dnia był bardzo bogaty, gdyż obejmował wizytę w Domu Strachów i Legend, zabawy w Parku Rozrywki, zwiedzanie ruin zamku, sali tortur i uczestnictwo w żywej lekcji historii pt. Damy i Rycerze. Wyjazd był bardzo ciekawym przeżyciem, wiele emocji wzbudziła wizyta w Domu Strachów, a animatorzy prowadzących lekcję historii byli fenomenalnymi nauczycielami, którzy poza pokazem nabijania i strzelania z hakownicy, przedstawili nam w komiczny sposób ubiór średniowiecznych pań i panów, nauczyli tańca Belgijka oraz dostarczyli masę śmiechu. Wszyscy uczniowie wrócili cali, zdrowi i zadowoleni. Podziękowania w kierunku mam pomagających w opiece nad dziećmi: Katarzyny Grondal, Agnieszki Kwaśnej, Katarzyny Szpak.

M. Masłowska

Gminny Konkurs Historyczny

W Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów 24 maja 2016 r. odbył się finał I Gminnego Konkursu Historycznego pt. Słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę – Witold Pilecki, zapomniany bohater zorganizowany wspólnie przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Gminną Bibliotekę Publiczną w Zabierzowie oraz radnego i sołtysa Nielepic Stanisława Dama.  Bardzo się ucieszyliśmy ponieważ trzy uczennice z naszej szkoły zostały nagrodzone i wyróżnione w tym konkursie : Weronika Sumera z klasy VIa zajęła II miejsce, natomiast Milena Ślażyk z klasy VIa i Julia Węgiel z klasy VIa otrzymały wyróżnienia. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody.


Bezpieczna Szkoła, bezpieczny uczeń.

Na terenie naszej szkoły w ramach projektu „Bezpieczna szkoła bezpieczny uczeń”, zostały zorganizowane dwa konkurs plastyczne pt.: ”Jestem tolerancyjny” oraz ”Powiedz stop nałogom”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Uczniowie przygotowali łącznie 59 prac, do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się 32 prace, które wyeksponowano w holu szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 20 VI 2016, zaraz po zakończeniu „Dnia Sportu”. Komisja w składzie: Katarzyna Majka, Ewa Andryszek, Gabriela Mrozicka, Maria Rochon oraz Dyrektor Dariusz Krawczyk przyznała sześć nagród.

W konkursie pt.: ”Jestem tolerancyjny” I miejsce zajęła Kamila Myjak z klasy Va, II miejsce zajął Jan Łazowy z klasy IVa, natomiast III miejsce zajęła Zofia Kraska z klasy Vb.

W konkursie pt.: ” Powiedz stop nałogom” I miejsce zajął Jakub Szczygieł z klasy IVa, II miejsce zajęła Antonina Księżyc z klasy Va, oraz III miejsce zajął Maciej Babral z klasy IVa .

Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęły się Ewa Andryszek, Gabriela Mrozicka i Maria Rochon.

Szkolny Dzień Sportu

W dniu 20.06.2016 r. w Szkole Podstawowej w Rudawie odbył się Szkolny Dzień Sportu. Wzięło w nim udział około 200 uczniów z klas 0 – VI. Klasy 0 – III rywalizowały w dziewięciu konkurencjach. Były to:

- przeskok przez płotki

- przenoszenie woreczków na czas

- slalom z hula – hop

- strzały na bramkę do unihokeja

- rzuty do celu

- rzuty piłeczkami do pojemnika

- zbieranie woreczków z podłoża na czas

- rzuty lotką

- trójskok obunóż

Klasy IV – VI brały udział w sześciu konkurencjach:

- biegi po trójkącie

- przenoszenie piłek

- rzuty do pudła

- bieg przez płotki

- rzuty woreczkami do hula-hop

- rzuty rybą do kosza

Po zakończeniu rywalizacji nagrodzono najlepszych uczniów nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Sołecką Rudawy oraz dyplomami i medalami. Nagrody wręczała Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie mgr Jadwiga Kołodzińska oraz Sołtys Rudawy, Marcin Cieślak i członek Rady Sołeckiej, Andrzej Korzycki. W czasie przerwy dzieci otrzymały słodki poczęstunek zakupiony z funduszy Rady Rodziców. W czasie obliczania wyników uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w drużynowym turnieju gier i zabaw na sali gimnastycznej. Uczniowie miło spędzili czas w atmosferze sportowej rywalizacji. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego – Katarzyna Majka i Grzegorz Czepiec.

Wyniki zmagań:

Klasa „0”  dziewczęta

1. Hanna Molik

2. Urszula Kurek

3. Martyna Ziemba

Klasa „O” chłopcy

1. Adam Kreczkowski

2. Konrad Król

3. Wiktor Korzeniak

Klasy I dziewczęta

1. Maja Jensz – Stawowczyk

2. Natalia Szczygieł

3. Adrianna Mucha

Klasa I chłopcy

1.Roberto Molfetta

2.Jakub Nobis

3.Mateusz Naglik

Klasa II dziewczęta

1. Kornelia Kopeć

2.Martyna Cichecka

3.Natasza Matuła

Klasa II chłopcy

1.Antoni Solecki

2.Przemysław Piechnik

3.Filip Sękara

Klasa III dziewczęta

1.Zofia Kopońka

2.Izabela Kurek

3.Marta Zawadzińska

Klasa III chłopcy

1.Maciej Figurny

2.Igor Kurek

3.Szymon Woźniak

Klasa IV dziewczęta

1.Emilia Woszczyna

2.Aleksandra Zwolińska

3.Zuzanna Nowak

Klasa IV chłopcy

1.Jakub Szczygieł

2.Jan Łazowy

3.Piotr Zdziech

KLASA V dziewczęta

1.Kinga Kopońka

2.Monika Grondal

3.Anna Wojtasińska

Klasa V chłopcy

1.Kacper Korbiel

2.Ziemba Michał

3.Mateusz Koszyk

Klasa VI dziewczęta

1.Marcelina Kopeć

2.Nęcka Gabriela

3.Natalia Ścigaj

Klasa VI chłopcy

1.Jakub Mickiewicz

2.Sebastian Nowak

3.Damian Nowak

oprac. Grzegorz Czepiec

Międzynarodowy konkurs plastyczny “PRZYRODA W KOLORACH”

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym PRZYRODA W KOLORACH 2016, pt. „W świecie ptaków” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej 5. W marcu i kwietniu uczniowie tworzyli prace na płaszczyźnie i w przestrzeni, inspirując się różnorodnością barw i kształtów zaobserwowanych w świecie ptaków. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 5 prac uczniów klas II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Na konkurs nadesłano 3500 prac z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Norwegii, USA, Francji, Grecji, Chorwacji, Włoch, Czech. Uroczysty finał konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbył się w palmiarni „Viktoria” Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie W sobotę 4 VI 2016r. bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ dwie prace naszych uczniów: Aleksandry Godyń z Kl. Va i Macieja Stefanowskiego z Kl. Vb ( rzeźby wykonane w technice papieroplastyki) zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Na wystawie zaprezentowano 250 prac spośród 3500 nadesłanych. Uczniowie otrzymali dyplomy i małe upominki. Uroczystość rozdania nagród uświetnił koncert swingowy zdolnych, młodych muzyków z Krakowa. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się Maria Rochon.

Bezpieczny przejazd kolejowy

6 czerwca uczniowie klas 2C i 3A wzięli udział w Dniu Dziecka pod hasłem Bezpieczny przejazd kolejowy. Jest to przedsięwzięcie realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko. Celem akcji było przede wszystkim uświadomienie dzieciom, dlaczego tak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejazd kolejowo – drogowy, jakie obowiązują zasady ruchu na przejazdach i jak ważna i odpowiedzialna jest praca ludzi na kolei.

Koordynatorką spotkania z ramienia kolei była Magdalena Mitońska, która powitała uczniów naszej szkoły na stacji PKP w Rudawie i zadbała o bezpieczną podróż specjalnie dla nas uruchomionym Pociągiem Papieskim. Podczas postoju w Krzeszowicach dzieci dowiedziały się od maszynisty wielu ciekawych wiadomości dotyczących historii powstania pociągu, jego konstrukcji, odbytych podróży. Jakąż niespodzianką było ogłoszenie, że każdy chętny będzie miał możliwość zasiąść za sterami w kabinie maszynisty. Głośnemu trąbieniu nie było końca.

Pracownicy PKP rozdali uczniom upominki i słodkości. Następnie każde dziecko miało możliwość przejażdżki w kabinie maszynisty lokomotywą spalinową PKP Cargo.

Kolejnym etapem naszego spotkania była rozmowa z pracownikami Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze SOK opowiedzieli dzieciom o swojej codziennej służbie, pokazali broń jaką dysponują, a nawet przedstawili w jaki sposób obezwładnić przeciwnika tonfą.

Na zakończenie uczniowie udali się na przejazd kolejowy z rogatkami, gdzie panie dróżniczki i dyspozytorki z PKP PLK opowiedziały o zasadach bezpieczeństwa na przejściach i przejazdach kolejowych. W nawiązaniu do tematyki spotkania ogłoszono konkurs plastyczny Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj!

13 czerwca Pani Magdalena Mitońska przybyła do naszej szkoły na lekcję podsumowującą spotkanie z 6 czerwca. W jej trakcie uczniowie uzyskali wiele cennych informacji, usystematyzowali zdobytą wiedzę, mieli okazję obejrzeć niezwykle ciekawy film instruktażowy i rozwiązywali quiz dotyczący znajomości znaków ostrzegawczych. Wszyscy uczestnicy znów otrzymali drobne upominki.

Na zakończenie spotkania odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Cztery najlepsze prace zostały nagrodzone, a nagrody ufundowane zostały przez PKP PLK.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za tę ciekawą i pouczającą akcję. Mamy nadzieję, że będzie ona cyklicznie prowadzona dla uczniów szkół
i przedszkoli.

oprac. Magdalena Masłowska