Kategorie

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 dla uczniów Szkoły Podstawowej odbędzie się 24 czerwca o 11.00.

I miejsce Apolonii Zawadzkiej w “Zabierzowskim Bajkograniu”

Dnia 12 maja w Zabierzowie odbył się VI Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków. O cenne nagrody rywalizowało 86 osób.
W tym roku oddział przedszkolny reprezentowała Apolonia Zawadzka, która wystąpiła z “Wierszem o pewnym kocie”, autorstwa Katarzyny Hrebeniuk.
Nasza Pola była świetnie przygotowana do tej roli. Jury pod przewodnictwem pani Anny Warchał, aktorki teatralnej, nie miało wątpliwości. Za pomysłowy kostium, scenografię, sposób adaptacji, grę aktorską i ogólne wrażenie artystyczne Apolonia ZDOBYŁA I MIEJSCE! (kategoria: występy w małych grupach). Gratulujemy sukcesu! jesteśmy dumni i cieszymy się bardzo!

Sprawozdanie z Gminnego Konkursu Matematycznego „Mały Rachmistrz 15” Rudawa 2016r.

Patronat honorowy:

  • Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego
  • Elżbieta Burtan – Wójt Gminy Zabierzów

Sprawozdanie z Gminnego Konkursu MatematycznegoMały Rachmistrz 15”Rudawa 2016r.

23 maja 2016r. w Szkole Podstawowej w Rudawie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ Mały Rachmistrz 15 ”. Wzięli w nim udział uczniowie z klasI-III z 11 szkół podstawowych z terenu gminy Zabierzów ( 53 uczestników).

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas I-III, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wdrażanie do samodzielnego działania, integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Młodzi matematycy – reprezentanci klas, przez godzinę zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatorki konkursu. To był bardzo emocjonujący czas dla uczestników
i oczekujących na nich nauczycieli. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców.

Okres oczekiwania na wyniki umilił uczestnikom słodki poczęstunek oraz przedstawienie pt.: „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów klasy III b Szkoły Podstawowej w Rudawie pod przewodnictwem wychowawczyni p. Ewy Tarnawskiej.

Po występie został odczytany list od Pana Jacka Krupy Marszałka Województwa Małopolskiego, który życzył wszystkim laureatom wielu sukcesów w dalszej edukacji.

Następnie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Nagrody wręczyli: z-ca Dyrektora GZEAS- u Maryla Michałowska oraz Maciej Piszczyński z firmy Lafarge. Podziękowania dla organizatorów i sponsorów przekazała Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie  mgr Jadwiga Kłodzińska.

Wyniki:

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas I:

I miejsce zajął Aleks Żurowski – SP w Kobylanach

II miejsce zajęła Maja Bartoszek – ZS w Rudawie

III miejsce zajął Julian Rusinek - ZSP w Balicach

Wyróżnienie zdobył Mateusz Naglik – ZS w Rudawie

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas II:

I miejsce zajął Kamil Wesołowski – ZSP w Zabierzowie

II miejsce zajął Karol Nowotarski – ZSP w Balicach 

III miejsc zajął Szymon Walczowski – ISP w Radwanowicach 

Wyróżnienie Iga Jurgielewicz – SP w Brzeziu

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas III:

I miejsce Paweł Leśniak - SP w Bolechowicach

II miejsce zajął Serafin Ostolski – SP w Kobylanach

III miejsce zajął Michał Pawełkiewicz – ZS w Rząsce

Wyróżnienie Szymon Wydmański – SP w Brzeziu

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów, dzięki którym dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i słodki poczęstunek.

Były to firmy: Lafarge, Matimex, Alsal, Prywatna Apteka w Rudawie “Prima”, Prywatna Apteka w Zabierzowie, Auto-Plus, Mosur, Lewiatan, Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Zabierzowie, Referat ds. Rozwoju i Promocji Gminy Zabierzów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie mgr Jadwiga Kołodzińska oraz organizatorki mgr Marzena Czepiec i mgr Beata Adamska dziękują wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział w konkursie.