Kategorie

Zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym

W dniu 16 maja w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Pani Elżbieta Nobis spotkanie zorganizowała w taki sposób, aby rodzice byli aktywnymi partnerami w zabawie ze swoimi dziećmi. Tematem zajęć były przygody zarozumiałej żabki i konsekwencje jej niewłaściwego zachowania. Rodzice ze swoimi pociechami wykonali prace plastyczne, które można podziwiać na korytarzu naszej szkoły. Wspólne zajęcia przebiegały w miłej, radosnej atmosferze.

Warsztaty pieczenia pizzy klasy 2C

Nowy tydzień w bardzo przyjemny sposób rozpoczęli uczniowie klasy drugiej. Dzięki uprzejmości Państwa Włodarczaków z Rudawy mieliśmy przyjemność uczestniczyć w darmowych warsztatach, na których uczniowie samodzielnie przygotowywali pyszną pizzę według własnego pomysłu. Po smakowitej uczcie uczniowie otrzymali także specjalne dyplomy “Młodego pizzermana”. Za przemiłe przyjęcie i świetną atmosferę serdecznie dziękujemy właścicielom “Lenartówki”.

M. Masłowska

Gminny konkurs plastyczny -

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:”Najbliższe w portrecie”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 35 prac uczniów z KL IV-VI, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 6 V 2016 w Domu Kultury w Zabierzowie. Patryk Węgiel z klasy Va otrzymał wyróżnienie. Prace młodych artystów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ magika, który wprowadził w miły nastrój zgromadzonych gości. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się Maria Rochon.


Martwa natura w kolorze i szarości - szkolny konkurs plastyczny

Na terenie naszej szkoły został zorganizowany konkurs plastyczny pt.:”Martwa natura w kolorze i w szarości”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Przygotowali oni łącznie 34 prace, do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało się 15 prac, które wyeksponowano w holu szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 5 V 2016 zaraz po zakończeniu uroczystości związanej z obchodami święta Konstytucji 3 maja. Komisja w składzie Katarzyna Majka, Małgorzata Pietruszka, Ewa Andryszek oraz Maria Rochon wyłoniła cztery miejsca. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc i nagród: Jakub Szczygieł z klasy IVa zdobył I miejsce, Zuzanna Puchała z klasy VIb zdobyła II miejsce, Karol Jensz-Stawowczyk z klasy IVa oraz Kacper Faryna z klasy IVa egzekwo zdobyli III miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy
i nagrody rzeczowe. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się Maria Rochon.


Gminny Konkurs Matematyczny „Mały Rachmistrz 15” Rudawa 2016r.

23 maja 2016r. w Szkole Podstawowej w Rudawie odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ Mały Rachmistrz 15”. Wezmą w nim udział uczniowie z klas I-III z 11 szkół podstawowych z terenu gminy Zabierzów- ok. 50 uczestników.

Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas I-III, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wdrażanie do samodzielnego działania, integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Młodzi matematycy – reprezentanci klas, przez godzinę zmagają się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatorki konkursu. Będzie to bardzo emocjonujący czas dla uczestników i oczekujących na nich nauczycieli. Po sprawdzeniu prac przez obiektywne jury wyłonieni zostaną zwycięzcy. Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy za udział oraz upominki, a dla 12 zwycięzców dyplomy i nagrody rzeczowe.

Okres oczekiwania na wyniki umili uczestnikom słodki poczęstunek i przedstawienie pt.: „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Rudawie.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom, którzy ufundowali nagrody rzeczowe i poczęstunek dla uczestników konkursu:

Kopalnia Odkrywkowa Surowców Drogowych w Rudawie LAFARGE – Pani Magdalena Grońska

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – Pani Bożena Bogucka

Dyrektor GZEAS-u – Pani Janina Wilkosz

ALSAL- Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sp. K. Pan Wojciech Hudyka

Dyrektor Firmy MATIMEX POLSKA SP. z O.O. – Pan Jan Funek

Dyrekcja Firmy MOSUR – Pan Mateusz Moląg

Firma AUTO-PLUS- Pan Paweł Łazowy

Apteka w Rudawie – Pani Joanna Hojda

Apteka Prywatna w Zabierzowie – Pani Maria Krzywiecka

Urząd Gminy Zabierzów – Referat ds. Rozwoju i Promcji

Prezes Firmy LEWIATAN w Rudawie

Patronat nad konkursem objęła Wójt Gminy Zabierzów- Pani Elżbieta Burtan

Po przedstawieniu zaproszeni przedstawiciele sponsorów wręczą zwycięzcom dyplomy oraz nagrody. Dyrekcja wraz z organizatorami konkursu wręczą podziękowania za okazaną pomoc finansową i rzeczową. Wszyscy wezmą udział w sesji zdjęciowej. Sprawozdanie z konkursu „Mały Rachmistrz 15” zostanie umieszczone na łamach gazety „Znad Rudawy”oraz na stronie internetowej szkoły.

Regulamin konkursu:

  1. Uczestnikami konkursu są uczniowie edukacji wczesnoszkolnej.
  2. Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch etapach.
  3. I etap: szkolny dla chętnych lub wytypowanych uczniów powinien odbyć się

do dnia 29.04.2016 roku.

  1. II etap: międzyszkolny, przeprowadzony zostanie w dniu 23 maja 2016 roku

o godz. 09.00 w Zespole Szkół w Rudawie.

  1. Czas przeznaczony na rozwiązanie wszystkich zadań: 60 minut.
  2. Do II etapu szkoła typuje tylko 1 ucznia z każdej klasy.
  3. Zadania do I etapu przygotowują nauczyciele danej szkoły.
  4. Zadania przygotowane do II etapu obejmować będą zagadnienia zgodne ze standardami wymagań w edukacji wczesnoszkolnej.

Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać na załączonej karcie

do dnia 04.05.2016 roku na adres Zespołu Szkół w Rudawie – Szkoła Podstawowa (tel. 12 283 80 94 lub tel/fax 12 283 95 50) .

Z przyczyn organizacyjnych zgłoszenia po terminie nie będą uwzględniane!

Dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać codziennie

w godz. 8.00 – 12.00, u mgr Marzeny Czepiec i mgr Beaty Adamskiej

tel. 12 283 80 94 lub 12 283 95 50.


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja

Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole akademia. Uczniowie klasy Va wraz z wychowawczynią Małgorzatą Pietruszką przygotowali przedstawienie- lekcję historii o Konstytucji. Szkolny chór zaśpiewał pieśni pt. „ Witaj Majowa Jutrzenko” i „ Zgoda Sejmu”. Uczniowie klasy Vb wykonali taniec z apaszkami do Poloneza F. Chopina oraz instrumentację ludowego utworu pt. „ Lasowiak” przygotowane prze nauczycielkę muzyki – Gabrielę Mrozicką. Dekorację wykonała nauczycielka plastyki – Maria Rochon.

Wiosna w kręgu poezji, czyli 61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski od wielu lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń propagujących sztukę żywego słowa wśród dzieci i młodzieży.
Jak co roku na wiosnę SCKiP Gminy Zabierzów zorganizowało eliminacje gminne w ramach wspomnianego  konkursu.
Naszą szkołę w tym etapie reprezentowało sześcioro utalentowanych recytatorów, wśród nich: Adrianna Stefan, Martyna Piechnik, Jakub Stefański, Jakub Mirczak, Karol Jensz- Stawowczyk, Ignacy Zdziech, Iga Zawadzka.
Komisji konkursowej, której przewodniczyła Pani Barbara Szłapak- aktorka Teatru Ludowego- najbardziej spodobała się interpretacja Adrianny Stefan- uczennicy klasy V. I to właśnie Adrianka reprezentowała Gminę Zabierzów w eliminacjach powiatowych w Mogilanach. Tam również została zauważona przez komisję konkursową, w której od dwóch lat zasiada aktorka Teatru Ludowego- Pani Marta Bizoń i nagrodzona I miejscem.
W marcu z rąk Starosty Krakowskiego Adrianna Stefan odebrała nagrodę i dyplom.
Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

XI Gminny Konkurs Ortograficzny

Już po raz jedenasty Szkoła Podstawowa w Zabierzowie zorganizowała konkurs ortograficzny adresowany do uczniów klas IV-VI.
Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem “Śladami wielkich Polaków”.
Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów, wśród nich: Kacper Faryna, Jan Gościej, Anna Wojtasińska, Adam Minior, Kamila Myjak, Gabriela Nęcka, Zuzanna Puchała.
Laureatami tegorocznego konkursu zostali:
Anna Wojtasińska -  II miejsce w kategorii klas piątych
Gabriela Nęcka -      II miejsce w kategorii klas szóstych
Zuzanna Puchała -   III miejsce w kategorii klas szóstych

Gminnym Mistrzom Ortografii serdecznie gratulujemy!