Kategorie

Gminny Konkurs Przyrodniczy

Ośmioro uczniów klas 1 – 3  w składzie: Maja Bartoszek, Milena Gędłek, Adrianna Mucha, Aleksandra Nęcka, Julian Zdziech, Hanna Mokrzycka, Julia Dula, Mateusz Ziarkowski, dumnie reprezentowało naszą szkołę na konkursie przyrodniczym w Nielepicach. Bardzo trudny test trwał 45 minut. Zwycięzców wyłoniono dopiero w trakcie dogrywki. Czas oczekiwania na wyniki uświetniły występy uczniów klas 1 i 3, którzy zaprezentowali inscenizację “O królewnie Śmieszce i Ekoludkach” i wspaniałe układy taneczne do największych przebojów muzyki rozrywkowej. Zwycięzcom nagrody wręczały dyrektor Szkoły Podstawowej w Nielepicach oraz dyrektor GZAES w Zabierzowie. Uczniowie naszej szkoły zdobyli aż trzy miejsca na podium. Wśród klas pierwszych miejsce I zajęła Milena Gędłek, miejsce III Maja Bartoszek, a w klasach drugich miejsce II należało do Juliana Zdziecha. Gratulujemy! Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się Magdalena Masłowska.
Zebranie

Wszystkich rodziców zapraszamy na zebranie, które odbędzie się 18 maja 2016r. (środa) o godzinie 18:00

Dzień Ziemi

“Ratujmy naszą planetę” – takie hasło przyświecało tegorocznemu spotkaniu z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klas pierwszych z wychowawczyniami, Marzeną Czepiec
i Beatą Adamską oraz piątoklasiści pod opieką nauczycielki przyrody, Lucyny Strychalskiej i patronatem muzycznym Gabrieli Mrozickiej,  zabrali nas w magiczny świat tańca, śpiewu i teatru. Wszystko to miało uświadomić młodzieży szkolnej, że od nich zależy dobro naszej Ziemi. Uczniowie klas I i V przypomnieli jak należy segregować śmieci, co to recykling oraz zwrócili uwagę na ogromne znaczenie oszczędzania wody i energii elektrycznej.
Na zakończenie wręczono nagrody wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu recytatorskiego “Brzechwałki”.

Szkolny konkurs recytatorski - Brzechwałki

Tegoroczny konkurs recytatorski BRZECHWAŁKI odbył się pod hasłem Pory roku w wierszach. W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klas 0 – 3. Uczestnicy konkursu jak zawsze prezentowali niezwykle wysoki poziom artystyczny. Wspaniałe umiejętności sceniczne oraz wyszukane stroje sprawiły, że mogliśmy się cieszyć iście profesjonalnym widowiskiem. Po burzliwych naradach jury w osobach: pedagog Ewy Andryszek, z-cy dyrektora Dariusza Krawczyka oraz przewodniczącej Gabrieli Mrozickiej ogłoszono zwycięzców.  Zostali nimi: Apolonia Zawadzka z oddz.przedszkolnego, Natalia Szczygieł z kl.Ib, Maria Steć z kl.IIc oraz Igor Kurek z kl.IIIa. Dodatkowo za przepiękne stroje wyróżnieni zostali Hania Mokrzycka z kl. IIc oraz Mateusz Łub – Ziomek z kl. IIb. Finaliści reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim BRZECHWAŁKI w Rząsce, gdzie Natalia Szczygieł zajęła chlubne trzecie miejsce. Jesteśmy dumni. Gratulujemy!

Lekcja przyrodnicza - Owady i ludzie

31. marca w naszej szkole miało miejsce spotkanie z przyrodnikiem. Dzięki inicjatywie grupy Lafarge zawitał do nas jeden z jej pracowników z prezentacją multimedialną dotyczącą roli owadów w życiu ludzi. Pan przyrodnik opowiedział dzieciom o różnych gatunkach owadów, przedstawił budowę ich ciała zwracając szczególną uwagę na aparaty gębowe, mechanizmy obronne, sposób odżywiania oraz rolę w środowisku. Poza pożytecznymi owadami pokazano także i te, których należy się wystrzegać, jak komary czy pchły.

Szczególnie dużo miejsca w prezentacji poświęcono pszczołom, ich życiu oraz całemu dobru jakie od nich pochodzi. Przyrodnik pokazał przykładowy ul, strój pszczelarza oraz produkty jakich dostarczają nam te pożyteczne owady, tj. plaster wosku, świece, miód, pyłek kwiatowy.

Uczniowie byli żywo zainteresowani tą ciekawą wizytą, zadawali wiele pytań i wykazywali się dużą wiedzą na temat owadów i ich znaczenia. Mogli z bliska zobaczyć gablotkę ze spreparowanymi owadami oraz dotknąć i powąchać pszczelich skarbów.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!