Kategorie

Apel - Bezpieczne ferie 2016

Dnia 15 stycznia 2016 r. klasa II “b” przedstawiła apel pt. “Bezpieczne ferie zimowe”, pod kierownictwem p. Anny Bartocha. Uczniowie w towarzystwie Pani Zimy oraz Mrozu, przypomnieli w jaki sposób należy zachowywać się podczas zimowych zabaw na śniegu, tak aby po skończonych feriach cało i bezpiecznie powrócić do szkoły. Pani Ania przedstawiła prezentację mulitimedialną podczas której wspólnie z uczniami powtórzone i utrwalone zostały zasady bezpieczeństwa. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska, apelując o rozsądek i ostrożność, a także życząc wszystkim śnieżnych i radosnych ferii.

Wizyta p. myśliwego 2016 r.

Jak co roku, nasi uczniowie z klas 1-3 z dużym zaangażowanie przyłączyli się do akcji zbiórki kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych, by pomóc im przetrwać zimowe mrozy. Tym razem udało nam się zebrać około 100 kg darów jesieni. Nagrodą była wizyta pana myśliwego Tadeusza Brzuchacza, który jak zwykle w bardzo interesujący sposób przybliżył nam  gatunki zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Prelekcja ubogacona była pokazem prawdziwych futer, piór i poroży. Pan myśliwy  obdarował nas także piłką do gry w piłkę nożną.

Festiwal kolęd.

Chyba każdy zgodzi się z opinią, iż kolędy śpiewane w Polsce w okresie świąt Bożego Narodzenia są piękne, bardzo klimatyczne i niezwykle różnorodne.

Ich urok postanowiło zaprezentować 12 uczniowie biorących udział w szkolnym Festiwalu Kolęd klas 4-6, koordynowanym przez p. Katarzynę Frąckowiak. W jury zasiadły: pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska, p. Ewa Andryszek, p. Maria Rochon oraz p. Iwona Wąchal.

Nagrody otrzymali:

I miejsce: Adrianna Stefan i Kamila Myjak z kl. 5″a”,

II miejsce: Iga Zawadzka i Kinga Kopońka z kl.5″b”,

III miejsce Emila Woszczyna i Kamila Księżyc z kl.4″a”,

Wyróżnienia otrzymali:

Emilia Majewska z kl.4″b”, Mateusz Koszyk z kl.5″b”, Oliwia Zając z kl.5″b”.

Szkolne obchody Dnia Babci i Dziadka 2016r. cz.1

13, 14 i  15 stycznia odbył się w Oddziale Przedszkolnym, klasie I “a” i I “b”,  II “b” oraz  klasie III “a” Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń p. Elżbiety Nobis, p. Beaty Adamskiej, p. Marzeny Czepiec, p. Anny Bartocha oraz  p. Doroty Pękali, przygotowali programy artystyczne. Przedszkolaki kolędowały wspólnie ze swoimi ukochanymi Dziadkami, klasy I i II zaprezentowały “Jasełka”, a klasa III program składający się z dwóch części: Koncertu życzeń oraz bajki “Kopciuszek” . Po zakończeniu części artystycznej wnuki wręczyły swoim Dziadkom samodzielnie przygotowane upominki oraz zaprosiły na słodkie przyjęcie.

Oddział przedszkolny:

Klasa I “b”:

Klasa I “a”:

Klasa III “a”:

Dzień Seniora w Brzezince

W sobotę 16 stycznia 2016r. klasa IIIa i IIIb gościła w Brzezince z programem artystycznym z okazji Dnia Seniora. Uczniowie ku radości zebranym śpiewali piosenki, recytowali wiersze, grali na instrumentach perkusyjnych. Mali artyści zaprosili również zebranych gości do wspólnego śpiewania piosenek „Gdybym miał gitarę”oraz „Hej sokoły”. Program artystyczny zakończył taniec Smerfów. Występ był nagrodzony gromkimi brawami oraz smakowitym poczęstunkiem.

Konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:”Maszyna moich marzeń”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 40 prac uczniów z KL IV-VI, które zostały dostarczone do siedziby organizatora.  Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 4 XII 2015 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc:  , Jakub Nęcka z klasy VIa  zajął I miejsce, natomiast Weronika Skalna z klasy IVb otrzymała wyróżnienie.  Prace młodych artystów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ Klauna –magika, który wprowadził w miły nastrój zgromadzonych gości. Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2016, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz Zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Turniej minisiatkówki chłopców

19 grudnia 2015r. odbył się na hali sportowej OSR w Zabierzowie gminny turniej minisiatkówki chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Udział wzięło siedem drużyn (SP Bolechowice, SP Brzezie, SP Nielepice, ISP Radwanowice, SP Rudawa, SP Rząska, SP Zabierzów). Grano do dwóch wygranych setów, w dwóch grupach. Z grup do półfinału doszły reprezentacje Rudawy (1m gr.A) : Radwanowic (2m gr. B) – 2:0, Bolechowic (1m gr. B) i Brzezia (2m gr. A) – 2:1. W finale o miejsce pierwsze Bolechowice pokonały Rudawę 2:1, o miejsce trzecie Brzezie wygrało 2:0 z Radwanowicami. Gratulujemy naszym reprezentantom srebra!

Zebranie

Wszystkich Rodziców zapraszamy na zebranie podsumowujące pierwszy okres, które odbędzie się w najbliższy czwartek (14.01.2016r.) o godzinie 17:00

Jasełka szkolne

22 grudnia 2015 r., tuż przed przerwą świąteczną, klasy 4-6, pod kierownictwem pani Katarzyny Frąckowiak, pana Grzegorza Cywickiego oraz pani Doroty Pękali i jej chóru z klasy III “a”, przedstawiły piękne Jasełka. Była to historia oparta na biblijnych wydarzeniach i historii Maryi oraz Józefa, jednak nie zabrakło w niej elementów i postaw z czasów obecnych.
Każdego skłoniły one do chwil refleksji nad własnym postępowaniem oraz przywołały wartości, jakimi powinniśmy się kierować w tym szczególnym świątecznym czasie.

Wigilie klasowe

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny. Nasza szkoła co roku stara się jak najlepiej przenieść tę atmosferę w swoje progi. 22 grudnia, klasy 1-6, zasiadły do wigilii klasowych, podczas których dzieliły się opłatkiem, kolędowały oraz wspólnie spożywały posiłki.