Kategorie

Turniej piłki nożnej dziewcząt

23 maja 2015r. na orliku w Zabierzowie odbył się turniej piłki nożnej “7-mek” dziewcząt ze szkół podstawowych naszej gminy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Zgłosiło się sześć drużyn, w grupie A grały ze sobą – ZSP Balice, SP Kobylany, SP Bolechowice, w grupie B – ZSP Zabierzów, SP Rudawa, SP Nielepice.
Nasza reprezentacja wyszła z grupy na miejscu drugim. Rozegrała mecz półfinałowy z pierwszą drużyną drugiej grupy – Balicami. Niestety dziewczęta zostały pokonane 1:0.
Po spotkaniu finałowym z Nielepicami,wygranym 1:0, na podium z medalami brązowymi, stanęły dziewczęta z Rudawy w składzie: Marta Łabuzek, Wiktoria Jaworska,
Wiktoria Jaroń, Emilia Korbiel, Julia Kuciel, Zuzanna Kulig, Adrianna Staszczyk, Julia Węgiel.
Na miejscu drugim zakończyły zawody reprezentantki  Balic. Miejsce pierwsze – Bolechowice.
Gratulujemy!

Ważny komunikat

Od dnia 28 maja br. szkolny numer telefonu 122838094 jest nieczynny do odwołania. Wszelkie sprawy prosimy kierować pod numer sekretariatu szkoły: 122839550

Gminny Konkurs Matematyczny „Mały Rachmistrz 14”

Gminny Konkurs Matematyczny Mały Rachmistrz 14” Rudawa 2015r.

21 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Rudawie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ Mały Rachmistrz 14”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-III z 11 szkół podstawowych z terenu gminy Zabierzów.

Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas I-III, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wdrażanie do samodzielnego działania, integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Młodzi matematycy – reprezentanci klas, przez godzinę zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatorki konkursu. To był bardzo emocjonujący czas dla uczestników i oczekujących na nich nauczycieli. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców.

Okres oczekiwania na wyniki umilił uczestnikom słodki poczęstunek, występ klasy „O” pod opieką p. Haliny Grzegorek oraz przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy III b pod przewodnictwem wychowawczyni p. Ewy Tarnawskiej.

Po występie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Nagrody wręczyli: Pani Janina Wilkosz – Dyrektor GZEAS-u , Pan Maciej Piszczyński – Kierownik kopalni Dubie oraz pani Anna Łazowy w imieniu pana Pawła Łazowego z firmy AUTO-PLUS.

Podziękowania dla organizatorów i sponsorów przekazała Dyrektor Zespołu Szkół Pani mgr Jadwiga Kołodzińska.

Wyniki:

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas I:

I miejsce zajął Stanisław Rospond – ZS w Rząsce

II miejsce zajął Michał Witkowicz – ZS w Rudawie

III miejsce zajął Franciszek Oczkowicz - ZSP w Balicach

Wyróżnienie Wiktor Żak - SP w Brzeziu

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas II:

I miejsce zajął Paweł Leśnik - SP w Bolechowicach

II miejsce zajął Serafim Ostolski - SP w Kobylanach

III miejsce zajął Mateusz Bożek – SP w Bolechowicach

Wyróżnienie Szymon Wydmański - SP w Brzeziu

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas III:

I miejsce zajął Krzysztof Kotarski - ZSP w Zabierzowie

II miejsce zajął Tomasz Kubica – NSP w Zelkowie

III miejsce zajęła Anna Hojda – ZS w Rudawie

Wyróżnienie Szymon Mroczek – SP w Brzeziu

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów dzięki, którym dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i słodki poczęstunek.

Były to firmy: Lafarge, Matimex, Alsal, Prywatna Apteka w Rudawie, Auto-Plus, Mosur, Lewiatan, Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Zabierzowie oraz Referat ds. Rozwoju i Promocji Gminy Zabierzów.

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie mgr Jadwiga Kołodzińska oraz organizatorki mgr Marzena Czepiec i mgr Beata Adamska dziękują wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział w konkursie.

Beata Adamska

Marzena Czepiec

Zajęcia pokazowe klasa I

Dnia 27 maja 2015 roku, w klasie I „b” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia te miały na celu zademonstrowanie rodzicom w jaki sposób funkcjonuje ich dziecko podczas lekcji w szkole (aktywność, tempo pracy, poziom wiedzy z danego tematu).

Uczniowie rozwiązywali rebus matematyczny, który przedstawił im temat zajęć. Następnie dzieci, pracując z kalendarzami, określały jaki dzień tygodnia i jaką datę ma Dzień Matki.

Poprzez wysłuchanie tekstu pt: „Portret Mamy”, dzieci miały możliwość uświadomienia sobie, iż są rodziny funkcjonujące nieco odmiennie (rodziny zastępcze, rozbite itp.)

Na koniec uczniowie indywidualnie zredagowali życzenia dla swych mam, a następnie we współpracy z mamami, wykonali ich portrety.

Zajęcia posłużyły wzmocnieniu więzi rodzinnych oraz podwyższeniu poczucia własnej wartości u dzieci.

Gminny konkurs matematyczny “Mały Rachmistrz” 2015

Aktualizacja wpisu wkrótce…

Gminny konkurs ortograficzny 2015

Konkurs

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.:” Bezpieczeństwo i rozwaga, tego od Ciebie każdy wymaga”. Konkurs został ogłoszony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej-Szefa Obrony Cywilnej Kraju i zorganizowany przez Starostwo powiatowe w Krakowie – Wydział Edukacji . Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 40 prac uczniów z KL IV-VI, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 9 IV 2015 w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie. Do etapu powiatowego nadesłano 547 prac w czterech grupach wiekowych, bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych nagród: III miejsce zajęła Wiktoria Jaworska z KLVI, natomiast wyróżnienie otrzymał Wojciech Minior z KLV. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Zebranie z rodzicami

W najbliższy czwartek – 21.05.2015r. – o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie dla rodziców. Serdecznie zapraszamy.

Sztafetowe biegi przełajowe

Majowe zawody sportowe

Miesiąc maj obfitował w wydarzenia sportowe, w których brała udział reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rudawie. W poniedziałek 4 maja odbył się turniej siódemek piłkarskich chłopców o mistrzostwo gminy Zabierzów. Zawody odbywały się równocześnie na ORLIKU w Szczyglicach i w Zabierzowie. Dwie pierwsze drużyny z poszczególnych grup awansowały do turnieju finałowego. Znalazła się w nim również Rudawa. Po wygranej z Bolechowicami i przegranej z Zabierzowem zajęliśmy drugie miejsce. Reprezentacja SP w Rudawie:

Jamrozik Jakub br.

Dziedzic Krystian

Siudek Łukasz

Jarzęcki Dawid

Tatarczuch Konrad

Cybula Piotr

Nowak Damian

Nowak Sebastian

Korbiel Kacper

Zdziech Ignacy

Sztafetowe biegi przełajowe, które odbyły się w sobotę 16 maja na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej w Rudawie przyniosły sukces reprezentacji chłopców z naszej szkoły. Przewaga jaką wypracował Kacper Korbiel z klasy IV na pierwszej zmianie zapoczątkowała drogę reprezentacji do zajęcia pierwszego miejsca w zawodach. Pozostali uczestnicy utrzymywali lub powiększali przewagę, co wymagało od nich olbrzymiego wysiłku gdyż pozostałe drużyny podejmowały próby zmiany sytuacji. Składam podziękowania za trud, wysiłek i hart ducha. Oto mistrzowie gminy Zabierzów w biegach przełajowych: Korbiel Kacper, Stefanowski Maciej, Mirczak Jakub, Nowak Damian, Nowak Sebastian, Jarzęcki Dawid, Karcz Karol, Michalik Michał, Jamrozik Jakub.

W tych samych biegach reprezentacja dziewcząt zajęła czwarte miejsce. Po nienajlepszym początku drużyna na kolejnych okrążeniach odrabiała straty tracąc do podium tylko kilka metrów. Składam wyrazy szacunku dla wszystkich uczestniczek za podjęcie udanej próby poprawy niekorzystnego rezultatu biegów. Olbrzymi wysiłek dziewcząt pozwolił zająć dobre czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów. Reprezentacja dziewcząt. Pęcak Karolina, Zawadzka Iga, Kopońka Kinga, Kopeć Marcelina, Kowalik Olga, Węgiel Julia, Jaworska Wiktoria, Jaroń Wiktoria, Kulig Zuzanna.

W najbliższą sobotę (23 maja) odbędą się mistrzostwa gminy Zabierzów w piłce nożnej dziewcząt. Krótka informacja po zawodach.

Zdjęcia z zawodów wkrótce na stronie.

Grzegorz Czepiec

Dzień Strażaka 2015