Kategorie

Powitanie wiosny

“Przyszła wiosna, piękna i radosna… Przyszła wiosna kwiaty nam przyniosła…” Dnia 20 marca, wspólnie z Oddziałem Przedszkolnym pani Haliny Grzegorek, powitaliśmy kalendarzową wiosnę. Dzieciaczki pięknie zatańczyły i zaśpiewały oraz deklamowały liczne wierszyki, aby przywołać do nas ulubioną porę roku. Obudziły nawet śpiącego w gawrze niedźwiadka! Klasy pierwsze, drugie i trzecie, także przyłączyły się do wspólnego wiosennego świątowania, prezentując motylkowo-żabkowo-bioedronkowe piosenki.

Szachy - moje hobby

Szachy – moje hobby

Krzysztof Szczurek jest mieszkańcem Niegoszowic w gminie Zabierzów. Uczęszcza do klasy VA Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Rudawie. Pierwsze ruchy na szachownicy wykonywał w wieku trzech lat będąc w przedszkolu. Ponieważ sprawiało mu to dużo przyjemności i robił szybkie postępy, rodzice zachęcali go do uczestnictwa w turniejach szachowych, w których mógł porównać swoje umiejętności z rówieśnikami . W wieku siedmiu lat rozpoczął treningi w TS Wisła Kraków. Pierwsze sukcesy zdopingowały go do solidnej pracy, która wkrótce przyniosła krajowe i międzynarodowe sukcesy. Poniżej przedstawiono ich długą listę. Warto podkreślić ogromne zaangażowanie rodziców, a szczególnie mamy, która towarzyszy Krzyśkowi we wszystkich wyjazdach na zgrupowania i turnieje w całej Polsce a czasami za jej granicami. To olbrzymi wysiłek i duże koszty, które poważnie obciążają domowy budżet. Mamy nadzieję, że nie spowodują one zatrzymania dobrze zapowiadającej się kariery sportowej Krzyśka i rodzina otrzyma odpowiednie wsparcie od władz sportowych i samorządowych (mile widziani prywatni sponsorzy). Na co dzień Krzysztof to wesoły i koleżeński chłopiec, interesuje się sportem, lubi gry zespołowe i tenis stołowy. Wolny czas spędza rozgrywając partie szachowe przez Internet i analizując ciekawsze rozgrywki.

Chciałbym jeszcze wspomnieć o Małgosi – młodszej siostrze Krzysztofa. Jest ona uczennicą klasy III naszej szkoły i zanotowała już pierwsze sukcesy w królewskiej dyscyplinie na terenie gminy Zabierzów i powiatu krakowskiego.

Osiągnięcia sportowe

Krzysztof już jako 8-latek zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski awansując równocześnie do Mistrzostw Europy Juniorów w Albenie ( Bułgaria). Zajął tam bardzo dobre 9 miejsce. Po rozstaniu z TS Wisła reprezentował UKS przy SP8 Chrzanów i zdobył w tym czasie srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików w szachach klasycznych ( tempo gry 90”+30′) i srebrny medal Mistrzostw Polski w szachach szybkich ( tempo 15”+10′). Wicemistrzostwo kraju do lat 10 w szachach klasycznych spowodowało powołanie do kadry narodowej juniorów oraz do grupy młodych talentów w Młodzieżowej Akademii Szachowej, która szkoli kilkudziesięciu najlepszych juniorów w Polsce w wieku od 9 do 19 lat. W 2013 r. Krzysztof, już jako zawodnik obecnego klubu KKSZ Kraków, reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Budvie (Czarnogóra) gdzie zajął doskonałe dzielone 2-6 miejsce. Mimo awansu na Mistrzostwa Świata w Al-Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie pojechał z powodu braku możliwości finansowych. W czasie swojej kariery szachowej Krzysztof wygrał oraz stawał na podium w wielu juniorskich turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą . Pamiątką po wysokich miejscach w zawodach jest ogromna kolekcja medali i pucharów oraz cenne nagrody rzeczowe ( m.in. tablety, sprzęt AGD ,stół do piłkarzyków). Wszystkie nagrody finansowe Krzysztof przeznacza na dalsze szkolenie i wyjazdy turniejowe, bo szachy wbrew powszechnej opinii są bardzo kosztownym sportem. Obecnie ma I kategorię szachową i ranking międzynarodowy FIDE ELO 1962 co stawia go na drugim miejscu wśród juniorów do lat 12-tu w Polsce i jest 75 rankingiem na świecie w tej kategorii wiekowej.

Grzegorz Czepiec

nauczyciel wf


Dzień otwarty szkoły 2015

14 marca 2015 w szkole podstawowej odbył się dzień otwarty, podczas którego gościliśmy naszych przyszłych uczniów, rozpoczynajacych od września naukę w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych. Dzieci mogły obejrzeć budynek szkoły – sale lekcyjne, gimnastyczne, pracownię komputerową itp. Na naszych Gości czekały także różnorodne atrakcje. Klasa II “b” zaprezentowała przedstawienie pt: “Czerwony Kapturek”, a w salach lekcyjnych odbywały się zajęcia: kulinarne, plastyczne, sportowe, przyrodnicze, językowe, a także pokaz filmów dla dzieci, prowadzone przez nauczycieli. Dodatkowo rodzice naszych przyszłych uczniów, mieli możliwość przeprowadzenia rozmów z nauczycielami i uzyskania odpowiedzi na liczne pojawiające się pytania.

Wyniki konkursu- bezpieczne Shellki

Dnia 10 lutego 2015 roku, uczniów klas I spotkała niezwykle miła niespodzianka. Odwiedzili ich bowiem przedstawiciele firmy Shell, którzy byli organizatorami konkursu plasycznego “Bezpieczeństwo na drodze”. Nasi goście przybyli by wręczyć nagrody laureatom. Najwyżej ocenieni zostali i przepiękne nagrody otrzymali: Oliwier Kaderzawek, Marysia Bartocha oraz Mateusz Łub-Zimek z kl. I “a”. Pozostali uczestnicy również otrzymali piękne i wartościowe nagrody za udział w konkursie.

Zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej – 2015/2016

Zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej – 2015/2016

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie zawiadamia, że zapisy do oddziału przedszkolnego

- obowiązkowo dzieci urodzonych w 2010 roku

- dobrowolnie dzieci urodzonych w roku 2011

oraz do klasy I:

- obowiązkowo dzieci urodzonych w 2008 roku i w roku 2009 odbędą się w dniach:

Środa 11 marca 2015 r. godz. 13.30 –17.00
Czwartek 12 marca 2015 r. godz. 8.30 –12.00

w budynku Szkoły Podstawowej w Rudawie.
Przy zapisie należy przedstawić kserokopię aktu urodzenia dziecka.

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie Jadwiga Kołodzińska

Dzień Otwarty Szkół

Kliknięcie spowoduje pobranie dokumentu – Dzień Otwarty 2015

Rekrutacja do przedszkoli w gminie Zabierzów

Kliknięcie spowoduje pobranie dokumentu – Rekrutacja 2015-2016

Konkurs plastyczny ” Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek”

Na terenie naszej szkoły w ramach projektu „Aktywna szkoła, aktywny uczeń” został zorganizowany konkurs plastyczny pt.:” Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Uczniowie przygotowali łącznie 87 prac, do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało się 20 prac, które wyeksponowano na korytarzu szkolnym. Komisja w składzie pani Doroty Pękali, pani Marzeny Czepiec, pani Ewa Andryszek , pani Marii Rochon wyłoniła pięć miejsc i piętnaście wyróżnień. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc i nagród: Aleksandra Godyń z klasy IVa zdobyła I miejsce ,Wiktoria Jaworska z klasy VIa i Kinga Galon z klasy Va ex aequo zdobyły II miejsce, Julia Węgiel z klasy Va i Patryk Węgiel z klasy IVa ex aequo zdobyli III miejsce. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe na uroczystym apelu szkolnym w drugim okresie roku szkolnego.

Konkurs plastyczny “Zdrowie na talerzu zgodnie z piramidą żywienia”

Na terenie naszej szkoły w ramach projektu „Aktywna szkoła, aktywny uczeń” został zorganizowany konkurs plastyczny pt.:
”Zdrowie na talerzu zgodnie z piramidą żywienia”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Uczniowie przygotowali łącznie 104 prace, do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało się 20 prac, które wyeksponowano na korytarzu szkolnym. Komisja w składzie pani Doroty Pękali, pani Marzeny Czepiec, pani Ewa Andryszek , pani Marii Rochon wyłoniła cztery miejsca i szesnaście wyróżnień. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc i nagród: Gloria Radwan z klasy IVa zdobyła I miejsce, Roksana Nadgórska z klasy V b zdobyła II miejsce, Oliwia Zając z klasy IVb i Oliwia Surowiec z klasy IVa ex aequo zdobyły III miejsce. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe na uroczystym apelu szkolnym w drugim okresie roku szkolnego.

Osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie

Osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie w pierwszym okresie roku szkolnego 2014/2015

Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Rudawie uczestniczyła w rozgrywkach sportowych w ramach mistrzostw gminy Zabierzów. Organizowano turnieje indywidualne oraz rywalizację zespołową. Uczestniczyliśmy we wszystkich imprezach sportowych na szczeblu gminnym oraz reprezentowaliśmy gminę Zabierzów w zawodach powiatowych w biegach przełajowych, tenisie stołowym i szachach. Poniżej przedstawiono osiągnięcia uczniów.
Halowa piłka nożna - VII miejsce
Mini koszykówka - III miejsce
Unihokej - III miejsce
Tenis stołowy ind. - II, III miejsce
Tenis stołowy dr. - II miejsce
Mini siatkówka - II miejsce.
W powiatowym turnieju tenisa stołowego Jakub Jamrozik i Krystian Dziedzic zajęli miejsca od 8 do 12. W szachowych mistrzostwach powiatu krakowskiego pierwsze miejsce zajął Krzysztof Szczurek z klasy Va, a jego młodsza siostra Małgosia z klasy III a była trzecia. Do wyróżniających się w rywalizacji sportowej uczniów w pierwszym okresie roku szkolnego 2014/2015 należeli: Łukasz Siudek, Dawid Jarzęcki, Konrad Tatarczuch z klasy Vb, Michał Woszczyna z klasy Va, Jakub Jamrozik i Karol Karcz z klasy VIa oraz Krystian Dziedzic i Filip Marek z klasy VIb.
Na szczególną uwagę zasługuje postać Krzysztofa Szczurka z klasy VA, utalentowanego szachisty, którego osiągnięcia wykraczają już poza granice Polski. Więcej na jego temat w następnym tekście.
Grzegorz Czepiec