Kategorie

Apel “Bezpieczne ferie” 2015

Nadszedł czas upragnionych ferii! Zanim jednak dzieci rozpoczęły wypoczynek, przypomniano im o zasadach bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych. Klasa Ia pod opieką p. Katarzyny Kuczary przygotowała krótki apel, na którym przypomniano dzieciom zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Na koniec wyłoniono laureatów konkursu plastycznego pt: „Mój pomysł na bezpieczne ferie”. Pani dyrektor życzyła wszystkim zgromadzonym dobrego, bezpiecznego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły.
Przedstawienie klasy II b

Dnia 13 stycznia, klasa II “b”, pani Ewy Tarnawskiej, zrobiła miłą niespodziankę wszystkim klasom 0-III, prezentując przygotowane przez siebie przedstawienie pt: “Niebieski Mundurek i Czerwony Kapturek”. Drugoklasiści przygotowali ten występ specjalnie dla swoich babć i dziadków. Wszystkim przedstawienie bardzo się spodobało!
Obchody Dnia Babci i Dziadka

Przełom stycznia i lutego to w naszej szkole wyjątkowy czas. Jest to bowiem okres w którym każda z klas organizuje radosne obchody Święta Babci i Dziadka. W tym roku nasi kochani Seniorzy mieli okazję zobaczyć jasełka, przedstawienia, koncert życzeń oraz występy, przygotowane specjalnie dla nich. W ten sposób, małe wnuczęta, co roku chcą podziękować za trud, pomoc oraz zaangażowanie w ich wychowanie.


Bal karnawałowy 2015

24 stycznia 2015 roku odbył się w naszej szkole huczny bal karnawałowy. Tym razem prowadzili go dla nas sympatyczni indianie! Klasy 0-III bawiły się w rytmie nowych hitów muzycznych, ale pląsały również do starszych, znanych przebojów. Prowadzący nauczyli nas wielu wesołych zabaw oraz zorganizowali liczne konkursy. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i z pewnością czekają już na kolejne karnawałowe szaleństwo!


Wspólne kolędowanie z uczniami z SP Radwanowice

22.01. naszą szkołę odwiedzili uczniowi klasy II i III Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach. Klasa Ia pod opieką pani Katarzyny Kuczary wystawiła dla zaproszonych gości Jasełka. Następnie mieliśmy okazję podziwiać mini koncert kolęd w wykonaniu uczniów z Radwanowic. Po występach dzieci wspólnie zjadły przygotowany słodki poczęstunek i otrzymały drobne upominki wykonane przez klasy III. Mamy nadzieję, że spotkanie to rozpoczęło owocną współpracę z naszymi sąsiadami.


Teatrzyk ekologiczny

Dnia 12 stycznia, gościliśmy w naszej szkole aktorów z krakowskiego teatru ART-RE, którzy zaprezentowali nam teatrzyk pt. “Jaś i Małogosia”. Była to szczególna wersja znanej wszystkim baśni, ponieważ podkreślone w niej zostały treści ekologiczne. Nasi uczniowie pomagali Jasiowi i Małgosi w sprzątaniu lasu i segregowaniu odpadów. Wszystkim wspólna zabawa bardzo się spodobała, a obejrzane treści z całą pewnością przyczynią się do utrwalenia postaw pro-ekologicznych.Brzechwałki 2015

W styczniu, został przeprowadzony szkolny etap konkursu Brzechwałki 2015. Jak co roku nad organizacją czuwała pani Halina Grzegorek. W jury, które i w tym roku miało bardzo trudne zadanie wyłonienia zwycięzców, zasiedli: pani Iwona Wąchal, pan dyrektor Dariusz Krawczyk, oraz ksiądz Jakub Mateja. Wspaniałe stroje oraz niezwykle wysoki poziom przygotowania uczestników, zrobił z naszego konkursu recytatorskiego prawdziwe widowisko artystyczne.
Laureaci reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym, z którego przywieźli dużo nagród za zajęcie wysokich miejsc.

Konkurs plastyczny “Konie, kuce i pegazy”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:”Konie, kuce, pegazy…”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 45 prac uczniów z KL IV-V , które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 18 XII 2014 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc i nagród : w kategorii klas „0”-I, III miejsce zajęła Gabrysia Cekiera z kl. I „a”. W kategorii I-III: Maciej Figurny z kl. I „b” miejsce I, Agnieszka Tarnowska z kl. II „a” miejsce III, Bartłomiej Dębosz z kl. II „a” wyróżnienie. W kategorii klas IV – VI Aleksandra Firek z kl VI „a” zajęła I miejsce, natomiast Franciszek Hodor z kl VI „a” wyróżnienie. Prace plastyczne uczniów można było podziwiać na wystawie pokonkursowej w trakcie uroczystości rozdania nagród. Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2015, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły w klasach IV-VI zajęła się pani Maria Rochon.Dzień otwarty

Zapraszamy na “Dzień Otwarty” szkoły, który odbędzie się 14.03.2015r. (sobota) w godzinach od 10 do 13.