Kategorie

Czy chcesz, aby Twoje podatki wracały do Ciebie?

Zapraszamy do zapoznania się z ważną informacją dotyczącą mieszkańców gminy. Wszystkie informacje znajdują się pod tym adresem

Zebranie z rodzicami

Zapraszamy na zebranie podsumowujące pierwszy okres, które odbędzie się we czwartek 29.01.2015r. o godzinie 17:00

Jasełka 2014

„Mizerna, cicha stajenka licha… Pełna niebieskiej chwały… Oto leżący przed nami śpiący w promieniach Jezus mały…”

Jak co roku w przedświątecznej atmosferze, klasy 1-6, obejrzały piękne Jasełka, przygotowane przez klasy 4-6 pod kierownictwem p. Katarzyny Frąckowiak. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście, jak trzej mędrcy i złożyli Dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Na koniec pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska złożyła wszystkim życzenia na zbliżające się Święta.

Dzień Górnika 2014

8 grudnia 2014 r. naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Byli to górnicy z zaprzyjaźnionej firmy Lafarge. Jak co roku uczniowie przygotowali przedstawienie z okazji Święta Górnika – Barbórki. Tym razem klasy drugie, pod kierownictwem p. Ewy Tarnawskiej i p. Doroty Pękali zaprezentowały utwory literackie i piosenki dot. tematyki pracy górników oraz pozyskiwanych przez nich surowców.

Państwo Górnicy przygotowali dla uczniów ciekawą prezentację multimedialną. Następnie rozstrzygnięty  został konkurs plastyczny w którym atrakcyjne nagrody ufundowali nasi Goście.

Mikołajki w Grotesce 2014

Dnia 5 grudnia 2014 r. oddziały przedszkolne i klasy 1-3, miały okazję obejrzeć spektakl pt: „Tygrys Pietrek” w Teatrze Groteska. Była to zabawna i jednocześnie pouczająca opowieść o małym tygrysku, który ze strachu zgubił swoje paski. Wyruszył on na wyprawę w poszukiwaniu odwagi – chcąc ją kupić w sklepie, zdobyć w wojsku, nauczyć się jej od Indian… Ale napotkani osobnicy zapomnieli już o banalnej prawdzie – boi się każdy, a odwaga polega na pokonaniu strachu, nie zaś na ubraniu się w jej “kostium”.

Po przedstawieniu, na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka! Odwiedził je Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów!