Kategorie

Bezpieczne Shellki 2014

Dnia 19 listopada, klasy: I “a”, I “b” oraz I “c”, brały udział w akcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zorganizowanej przez firmę Shell. Dzieci wysłuchały prelekcji prowadzonej przez panią policjantkę, a następnie aktywnie uczestniczyły w zajęciach, poprzez: symulację poruszania się po ulicy, przechodzenia przez jezdnię (przy sygnalizacji świetlnej oraz w sytuacji jej braku). Uczyły się także w jaki sposób korzystać z numerów alarmowych i jak zgłaszać wypadek. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały dużo elementów odblaskowych, by poprawić swoje bezpieczeństwo.

Teatrzyk profilaktyczny

18 listopada 2014 roku, uczniowie klas 0 – III  obejrzeli kolorową historię,  opowiadającą śmieszne przygody małego Słonika Salomonika, pierwszego prawdziwego  słonia z trąbą, oraz złośliwej małpki Fiki Miki. Problematyka spektaklu została wzbogacona o zaaranżowane specjalnie na potrzeby spektaklu, wątki profilaktyczne.  Spektakl zadawał ważne pytania: Czy duży powinien szanować małego? Jak unikać zagrożeń w warunkach czyhających niebezpieczeństw (droga do szkoły, pierwszy możliwy kontakt z nikotyną, internet) Jak  umieć  powiedzieć NIE? Dzieci czynnie uczestniczyły w spektaklu budując statek, ratując Salomona, dając dobre rady, odpowiadając na pytania Papugi dotyczące profilaktyki i słuchając opowieści Dżdżownicy.

Spotkanie z policją

Dnia 17 listopada, odbyły się w naszej szkole prelekcje dotyczące bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, przeprowadzone przez panie policjantki z wydziału do spraw przestępczości nieletnich, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Panie w bardzo ciekawy i przystępny sposób zaprezentowały prawidłowe zachowania podczas poruszania się po ulicach, przechodzenie przez jezdnię czy też zasady prawidłowego transportowania dzieci w fotelikach. Uczniowie klas II i III obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną oraz rozwiązali quiz na temat bezpieczeństwa. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali odblaski, które są niezbędne by być bezpiecznym na drodze!

Apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia 9 listopada 2014 r. uczniowie klas 0-2 mieli okazję obejrzeć piękny apel z okazji Święta Niepodległości, przygotowany przez klasy trzecie pod kierownictwem p. Beaty Adamskiej i Marzeny Czepiec. Trzecioklasiści w przystępny sposób przedstawili wydarzenia z historii naszego kraju oraz okoliczności odzyskania niepodległości w 1918 roku. Całość uzupełniły piękne prezentacje multimedialne. Na koniec wszystkie oddziały wspólnie wzięły udział w koncercie pieśni patriotycznej, a pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska podkreśliła istotny wpływ odzyskania niepodległości na wygląd współczesnej szkoły.

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dnia 31 października 2014r. uczniowie klas 2-6 naszej szkoły wzięli udział w przeszkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzący je p. Rafał Hrycaniuk – ratownik medyczny, w niezwykle ciekawy i przystępny sposób przekazywał treści, które mogą się przyczynić do uratowania czyjegoś życia. Uczniowie w praktyce próbowali masażu serca oraz ułożenia poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, a także udrażniania dróg oddechowych.

Drzewa pamięci 2014

Jak co roku i tym razem klasy pierwsze dokonały uroczystego zasadzenia drzew, ufundowanych przez rodziców z okazji ślubowania. Piękne klony można podziwiać przed wejściem do budynku Szkoły Podstawowej.

Spotkanie z myśliwym 2014

Od września do końca października 2014 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji zbiórki kasztanów dla zwierząt leśnych, koordynowanej przez Mały Samorząd i p.Annę Bartocha. Nagrodą za zgromadzenie ich rekordowej ilości, była prelekcja pana myśliwego Tadeusza Brzuchacza – przeprowadzona 30 października 2014r. Tym razem pan myśliwy oprócz niezwykle ciekawych i barwnych opowieści, zaprezentował także piękne plansze z wizerunkami zwierząt leśnych. Uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję, by zobaczyć i dotknąć prawdziwe futro borsuka oraz różne rodzaje poroży. Na koniec pan myśliwy obdarował najaktywniejszych uczniów kartami do gry ze zwierzątkami oraz piórami bażanta!