Kategorie

10 Gminny Konkurs Przyrodniczy “Znawca przyrody”

Dnia 29.05.2014r w Szkole Podstawowej w Nielepicach odbył się etap gminny konkursu przyrodniczego “Znawca Przyrody”. Naszą szkołę reprezentowały laureatki etapu szkolnego-uczennice klas III: Anna Wojtasińska, Antonina Księżyc oraz Adrianna Stefan- zdobywczyni I miejsca w kategorii klas III. Dziewczynki wykazały się bardzo dużą wiedzą przyrodniczą, czego serdecznie im gratulujemy!

Dzień Rodzinki 2014

„Mama” i „Tata” to dwa najważniejsze słowa dla naszych najmłodszych uczniów z klas 0-III. W związku ze zbliżającymi się Ich świętami, nasza szkoła stała się barwna, rozśpiewana i roztańczona!
Dnia 26 maja obchodziliśmy hucznie Dzień Rodzinki.

W ludowym klimacie, do tańca krakowiaczka porwała nas pani Halina Grzegorek z oddziałem przedszkolnym, a pani Ela Nobis wraz ze swoim oddziałem przedszkolnym zabrała nas na wyprawę do kolorowej krainy krasnoludków.

Wśród klas I-szych również poczuliśmy się bajkowo, ponieważ pani Dorota Pękala i klasa I „a”, wykonali widowiskowy taniec Smerfów, a pani Ewa Tarnawska roztańczyła stado uroczych żabek z klasy I „b”. Po nich przyszedł czas na piękny irlandzki taniec wykonany przez klasę II „a” i II „b” pod kierownictwem pani Beaty Adamskiej i pani Marzeny Czepiec.

Na koniec we współczesne rytmy z Katy Perry do dżungli, przeniosła nas pani Katarzyna Kuczara ze swoją klasą III „a”. Natomiast w szalonych latach 70’ znaleźliśmy się dzięki hitowi „Mamma mia” i klasie III „b” oraz pani Annie Bartocha.

Na finał wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę pt: „Czerwone serduszko”.

13 Gminny Konkurs Matematyczny

22 maja 2014r. w Szkole Podstawowej w Rudawie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Mały Rachmistrz 13”, organizowany przez panią Marzenę Czepiec i panią Beatę Adamską. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-III z 10 szkół podstawowych z terenu gminy Zabierzów.

Po powitaniu przez panią dyrektor Jadwigę Kołodzińską, młodzi matematycy – reprezentanci klas, przez godzinę zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatorki konkursu.

Okres oczekiwania na wyniki umilił uczestnikom słodki poczęstunek oraz przedstawienie pt.: „Calineczka” w wykonaniu uczniów klasy IIIa pod przewodnictwem wychowawczyni p. Katarzyny Kuczary.

Po występie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Nagrody wręczyli: Pani Maryla Michałowska z-ca  Dyrektora  GZEAS-u , Pan Wojciech Burmistrz z-ca Wójta Gminy Zabierzów oraz Pani Anna Pawlikowska z firmy Lafarge.

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas I:

I   miejsce  zajął Aleksander Litewka – Szkoła Podstawowa w Rudawie

II  miejsce  zajął Szymon Wydmański – Szkoła Podstawowa w Brzeziu

III  miejsce  zajął Paweł Leśnik - Szkoła Podstawowa w Bolechowicach

Wyróżnienie  Adam Łukomski - Szkoła Podstawowa w Zabierzowie

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas II:

I   miejsce  zajął  Krzysztof Kotarski - Szkoła Podstawowa w Zabierzowie

II  miejsce  zajął Szymon Mroczek - Szkoła Podstawowa w Brzeziu

III  miejsce zajął Stanisław Kawęski     – Szkoła Podstawowa w Bolechowicach   

Wyróżnienie  Michał Berbeć - Szkoła Podstawowa w Brzeziu

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas III:

I  miejsce  zajął Michał Kurbiel - Szkoła Podstawowa w Kobylanach

II miejsce zajął Szymon Krzesiński – Szkoła Podstawowa w Bolechowicach

III miejsce zajął Stanisław Macura – Szkoła Podstawowa w Bolechowicach

Wyróżnienie Filip Węsierski – Szkoła Podstawowa w Brzeziu

Szczególne podziękowania należą się sponsorom dzięki, którym dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i słodki poczęstunek: Lafarge, Matimex, Alsal, Prywatna Apteka w Zabierzowie, Lewiatan, Rafapol, oraz Referat ds. Rozwoju i Promocji Gminy Zabierzów.Dzień Strażaka 2014

Z początkiem maja na terenie całego kraju, obchodzone są uroczystości związane z Dniem Strażaka. W związku z tym, 14 maja 2014 roku, klasa III „b” pod kierownictwem pani Anny Bartocha, przygotowała przedstawienie przybliżające wszystkim uczniom klas młodszych, jak ważna i niebezpieczna jest praca Straży Pożarnej. Duże zainteresowanie wzbudziły oryginalne stroje naszych młodych strażaków występujących w przedstawieniu oraz sprzęt w nim użyty (ręczna syrena strażacka i dwie gaśnice). Na koniec uczniowie wraz z panią dyrektor Jadwigą Kołodzińską utrwalili najważniejsze informacje związane z wykonywaniem połączeń alarmowych.

Gminny konkurs ortograficzny 2014

15.05. laureaci szkolnego etapu konkursu ortograficznego( Wioletta Łazowy, Jan Zdziech, Emilia Woszczyna, Kacper Faryna, Adam Minior i Anna Wojtasińska), reprezentowali naszą szkołę na etapie gminnym konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej w Zabierzowie. Największy sukces odniosła Wioletta Łazowy z kl. Ia, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii klas pierwszych. Doskonale poradzili sobie również uczniowie klas III-Adam Minior i Anna Wojtasińska, zdobywając kolejno II i III miejsce. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom gratulujemy imponującej wiedzy ortograficznej i życzymy kolejnych sukcesów w dalszej edukacji.


VI Gminny konkurs piosenki w Brzeziu “Małolat 2014″

Dnia 14 maja 2015, reprezentacja klas 1-3 z naszej szkoły, w składzie: Marysia Bartocha – oddział przedszkolny, Emilka Majewska – klasa II “b” i Oliwka Zając – klasa III “b”, wzięła udział w VI Gminnym konkursie piosenki “Małolat 2014″ w Szkole Podstawowej w Brzeziu. W tym roku tematem konkursowych piosenek była Unia Europejska.

Najwyższe, III miejsce w kategorii młodszej otrzymała Marysia Bartocha, śpiewająca piosenkę “Twinkle, twinkle little star”.

Finał konkursu “Bł. Jan Paweł II jednoczy ludzi”

14 kwietnia 2014 roku, uczennice naszej szkoły wraz z Panią katechetką Katarzyną Frąckowiak, wzięły udział w finale i rozdaniu nagród w konkursie plastycznym „Bł. Jan Paweł II jednoczy ludzi” organizowanym przez Międzyzakładową Komisję NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty Dzielnicy Kraków-Krowodrza i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie. Miał on na celu propagowanie postawy jedności z ludźmi, wzajemnego szacunku, godności, miłości bliźniego realizowanej poprzez pomoc, rozmowę, przyjacielski gest, poświęcenie swojego czasu oraz uwagi innym. Konkurs przyczynił się do doskonalenia umiejętności plastycznych oraz aktywności twórczej dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie wyobraźni i ekspresji  plastycznej. Uwrażliwił na otoczenie oraz uczył wyrażania emocji i pozytywnego stosunku do ludzi.

Laureatami zostały:

Uczennice klasy III “b”:

1 miejsce – Karolina Pęcak

2 miejsce – Anna Wojtasińska

2 miejsce – Kinga Ciupak

3 miejsce – Patrycja Palińska

Uczennica klasy IV “a”:

wyróżnienie – Weronika Sumera

Uczennica klasy V “a”:

3 miejsce – Julia Figurny

Pokaz historyczny grupy “Rekonstrukto”

Dnia 8 maja 2014 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w pokazie historycznym, Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”. Pokaz stał się świetną okazją do bliższego poznania staropolskiego sarmatyzmu i epoki szlacheckiej. W programie zaprezentowano m. in.: obyczaje i kulturę epoki, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, dawne prawo i narzędzia tortur (które wzbudziły OGROMNE zainteresowanie) oraz dużą kolekcję broni. Na koniec każdy uczestnik pokazu mógł np. osobiście wypróbować krzesło tortur lub dać zakuć się w dyby.

Dzień Ziemi 2014

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa IIIa, pod opieką p. Katarzyny Kuczary, przygotowała apel o tematyce ekologicznej. Dzieci zwróciły uwagę na zagrożenia środowiska, przypomniały o potrzebie segregacji śmieci oraz zaśpiewały piosenki dotyczące tego ważnego tematu. Na koniec zaprezentowano  krótką prezentację multimedialną, mającą na celu pogłębienie wiedzy uczniów z zakresu ekologii oraz uświadomienie im potrzeby wspólnego dbania o naszą planetę.

Wielkanoc 2014

15 kwietnia 2014 roku, w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną, uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazję zasiąść wspólnie przy stołach wielkanocnych. Na początku były serdeczne życzenia na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy, a następnie jedni dzielili się jajkami, a inni częstowali się słodkimi łakociami. Wszyscy miło spędzili ten czas, o czym świadczyły liczne uśmiechy i gwarne, radosne rozmowy.