Kategorie

Brzechwałki 2014

Co roku szkolny przegląd recytatorski, zwany „Brzechwałkami” (nad którego organizacją czuwa p. Halina Grzegorek) budzi ogromne emocje. W tym roku szanowne jury w składzie: pani pedagog Ewa Andryszek, pani nauczycielka muzyki i rytmiki Gabriela Mrozicka oraz pan dyrektor Dariusz Krawczyk, mieli wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ poziom prezentacji okazał się być niezwykle wysoki i wyrównany. Tegoroczna tematyka wierszy dotyczyła muzyki w poezji dziecięcej. Na scenie zobaczyliśmy brawurowe interpretacje wierszy m.in. Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej i Czesława Janczarskiego.

Ostatecznie jury postanowiło nagrodzić:

Oddziały przedszkolne – Alicja Zawadzka

Klasy I – Kacper Bazgier

Klasy II – Dawid Kowalewski

Klasy III – Adrianna Stefan.

Wymienione powyżej osoby, będą reprezentowały naszą szkołę w finale konkursu „Brzechwałki 2014” w Rząsce. Trzymamy kciuki!

„Calineczka” w wykonaniu klasy IIIa

Dnia 31 stycznia klasa IIIa zaprezentowała klasom młodszym przygotowane pod kierownictwem pani Katarzyny Kuczary, przedstawienie na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”. Uczniowie mieli piękne stroje i wspaniale wczuwali się w grane przez siebie postaci. Dodatkową atrakcję stanowiły elementy pokazów multimedialnych (m. in. ziemia widziana z lotu jaskółki). Widownia nagrodziła młodych aktorów ogromnymi, zasłużonymi brawami!

Bal karnawałowy 2014

Nasza szkoła nigdy jeszcze nie była tak barwna, jak 30 stycznia. Tego dnia oddziały przedszkolne i uczniowie klas I-III uczestniczyli w najprawdziwszym balu karnawałowym prowadzonym przez przemiłe wodzirejki-piratki. Wróżki, księżniczki, policjanci, SUPERbohaterowie i mnóstwo innych niezwykłych postaci wspólnie tańczyli i bawili się przy największych hitach 2013 i 2014 roku oraz dziecięcych szlagierach.

Dzień Babci i Dziadka 2014

Jak co roku w naszej szkole, hucznie obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Oddziały przedszkolne oraz klasy I, II i III przygotowały bogate programy artystyczne, piękne przedstawienia oraz wzruszające jasełka dla swych kochanych Babć i Dziadków. Każdą uroczystość upiększyły własnoręcznie wykonane prezenty, wręczane drogim Gościom oraz osładzały smakowite słodkie poczęstunki.

Kolędy i pastorałki 2014

W przeddzień ferii zimowych, 31 stycznia 2014 roku, oddziały przedszkolne i klasy I-III spotkały się wokół choinki, na wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. Każda z klas przygotowała i zaprezentowała swój utwór. Niektóre z nich były bardzo oryginalne (np. zaśpiewany w różnych językach przez klasę II „a”). Tym akcentem zakończyliśmy bożonarodzeniowy czas.


Hej kolęda, kolęda!

Dnia 20 stycznia 2014r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie – zawitali do nas mali kolędnicy. Byli to „zerówkowicze” wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Nobis. Święta Rodzina, aniołki, pasterze, król Herod, górale, kominiarczyk i trzej królowie, wygłosili wesołe wierszyki, zaśpiewali kolędy i pastorałki oraz złożyli najlepsze życzenia na Nowy Rok.

Adoracja żłóbka

Dnia 26 stycznia 2014 r. w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie, dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły, wzięły udział w adoracji żłóbka. Nasi najmłodsi pięknie recytowali wierszyki i śpiewali kolędy. Całość przygotowała pani katechetka Katarzyna Frąckowiak. Na koniec ksiądz proboszcz Andrzej Badura, podziękował dzieciom oraz pani katechetce za przygotowanie oraz włożoną pracę.


Jasełka klas 4-6

W tym roku w bożonarodzeniowy klimat wprowadziły nas niezwykle ciekawe jasełka, przygotowane przez uczniów z klas 4, 5 i 6 pod kierownictwem pani katechetki Katarzyny Frąckowiak. Była to przejmująca opowieść o dziewczynie z ubogiego domu, która przełamując swoje słabości i stając na przekór losowi, dąży w życiu do osiągnięcia ważnych celów. W tym wszystkim ma także miejsce cudowne wydarzenie, mianowicie na świat przychodzi Zbawiciel…

Szkolny konkurs Kolęd i Pastorałek oraz Charytatywny Koncert Kolęd

30. stycznia 2014 r. w Zespole Szkół w Rudawie odbył się Charytatywny Koncert Kolęd oraz wystawione zostały Jasełka wykonane przez uczniów  Zespołu Szkół. Cały dochód z koncertu został przeznaczony na rehabilitację Bartka Wawrzona byłego ucznia naszej szkoły. Koncert kolęd oraz Jasełka przygotowały mgr Gabriela Mrozicka, mgr Katarzyna Frąckowiak oraz mgr Maria Rochon.
Jak co roku w Szkole Podstawowej W Rudawie odbył się 29 01.2014 r Szkolny konkurs Kolęd i Pastorałek przygotowany przez p. Katarzynę Frąckowiak oraz p. Marię Rochon. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV, V i VI.Pierwsze miejsce decyzją Jury zajęła uczennica z klasy IVb Ewa Miąsik.
Kliknięcie na zdjęcie przeniesie do galerii konkursu
Dodatkowa galeria zdjęć, dzięki uprzejmości Pani Renaty Minior znajduje się pod poniższym adresem:
Jasełka charytatywne

SUKCESY W MAŁOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

SUKCESY W MAŁOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

W tym roku szkolnym Piotr Kubaty – uczeń klasy 6b – uzyskał po raz trzeci tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Do grona finalistów dołączył również jego brat Szymon Kubaty. Znaleźli się wśród 200 najlepszych matematyków z naszego województwa. W etapie rejonowym zdobyli maksymalną liczbę punktów. Etap wojewódzki odbędzie się w marcu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Małgorzata Pietruszka