Kategorie

Dzień Górnika 2013r

Dzień Górnika 2013r.

9 grudnia, jak co roku w okolicach święta Barbórki, w naszej szkole gościliśmy wspaniałych gości: górników z Lafarge Kruszywa, KOSD w Rudawie. Tym razem oprawę artystyczną dla tego niezwykle miłego wydarzenia, przygotowały klasy drugie oraz Panie Beata Adamska i Marzena Czepiec. Uczniowie zatańczyli piękne tańce, zaśpiewali piosenki oraz zagrali na instrumentach, a ponadto opowiedzieli o procesie powstania węgla kamiennego. Na koniec wyrecytowany został “Wiersz dla Zarządu i Pracowników Firmy Lafarge w Rudawie”, który specjalnie na tę okazję został napisany przez jednego z nauczycieli naszej SP. Oto jego fragment:

“Górnicy w Rudawie? – rzecz to niebywała,

Przecież do zagłębia droga stąd niemała.

Gdzie są kopalń szyby, gdzie rzędy węglarek?

A górników czarnych nie widziałem wcale.

Co więc dobywają spod rudawskiej ziemi?

To wielkie ilości niebieskich kamieni.

W piecach się nie palą, prądu też nie dają,

A na sam początek w młyny je wkładają. (…)

Ja i wszystkie dzieci wdzięczność w sercu noszę

Dziękuję za pomoc, za prezentów kosze.

Niech żyją górnicy w zasłużonej sławie,

Niech żyją górnicy z KOSD LAFARGE w Rudawie!”

Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, organizowanego dla uczniów oraz wręczenie pięknych prezentów i ogromnej ilości słodyczy ufundowanych przez Państwa górników.

Mikołaj dla oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych

Mikołaj dla oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.

Dnia 2 grudnia 2013 roku, do naszej szkoły przybył niezwykły gość… sam Święty Mikołaj! Zjawił się tutaj, by hojnie obdarować pięknymi prezentami naszych najmłodszych uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Najpierw jednak wspólnie musieliśmy odszukać poczciwego staruszka, który zagubił się w okolicach Bieguna Północnego. Pomagali nam w tym krasnoludek, piesek, bałwanek oraz lala. A gdy już brodaty ulubieniec dzieci zawitał w nasze progi, emocjom i radości nie było końca!
Dziękujemy Mikołaju! Obiecujemy być grzeczni przez cały kolejny rok, byś ponownie nas odwiedził!

Apel 11 listopada

Jak co roku, nasza szkoła uroczyście obchodziła rocznicę Odzyskania Niepodległości. Tym razem uczniowie kl. IIIa, pod opieką p. Katarzyny Kuczary, przygotowali krótki występ artystyczny, upamiętniający ten ważny dzień. Następnie każda z klas zaśpiewała patriotyczną pieśń. Za równo na scenie, jak i na widowni dominowały kolory narodowe i czuć było doniosłość tego święta.

Spotkanie z policją

Spotkanie z policją.


Dnia 20 listopada 2013 r. oddziały przedszkolne oraz klasy drugie i trzecie, wzięły udział w spotkaniu z paniami policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Panie przeprowadziły niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Uczniowie wspólnie rozwiązywali test „Bezpiecznie na drodze ze Sponge Bob-em”, po którym w nagrodę za wysoki poziom wiedzy, otrzymali odblaskowe opaski.