Kategorie

Spotkanie z myśliwym

Spotkanie z myśliwym.

14 listopada 2013 roku, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole, pana myśliwego – Tadeusza Brzuchacza. Spotkanie z panem myśliwym było nagrodą za zaangażowanie naszej placówki w akcję zbiórki kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych, która spotkała się z ogromnym odzewem zarówno w klasach młodszych jak i starszych.

Pan Brzuchacz podzielił się z nami niezwykle ciekawymi historiami dotyczącymi zwyczajów, sposobu życia oraz form pomocy przeróżnym zwierzętom leśnym oraz zademonstrował m. in. poroże jelenia i futro jenota.

Na koniec uczniowie odpowiadając na pytania dotyczące prelekcji pana myśliwego, mieli okazję zdobyć ciekawe nagrody (foldery o zwierzętach oraz prawdziwe pióra bażantów).

Wycieczka klas trzecich do Niepołomic i Bochni

Wycieczka klas trzecich do Niepołomic i Bochni.

W dniach 6-7 listopada 2013 roku, klasy trzecie SP w Rudawie, wzięły udział w niezwykle ciekawej wycieczce, ukazującej piękno okolic Krakowa.

We środę uczniowie mieli okazję wysłuchać fascynującej prelekcji prowadzonej przez pana mgr Janusza Nicewicza oraz obejrzeć przepiękną prezentację multimedialną dot. wszechświata w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Następnie brali udział w ognisku i pieczeniu kiełbasek, po czym odwiedzili Nadleśnictwo w Niepołomicach, gdzie wysłuchali opowieści nt. zwierząt żyjących w lasach na terenie Polski oraz obejrzeli ich modele, a nawet usłyszeli wydawane przez nie odgłosy.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Zamku w Niepołomicach (dziedzińca, sal: portretowej, myśliwskiej oraz zbrojowni).

Pod koniec dnia uczniowie wraz z wychowawczyniami, przejechali do Kopalni Soli w Bochni, gdzie po zjeździe ok. 300 m pod ziemię, niezwykłym multimedialnym zwiedzaniu Kopalni, zabawach na boisku, kolacji, dyskotece oraz zjazdach na ogromnej zjeżdżalni, wszyscy udali się na spoczynek w Komorze Warzyn.

Następnego dnia, po wyjeździe z Kopalni i w drodze powrotnej do szkoły, udało nam się zwiedzić kościół w Niegowici, będący pierwszą parafią Karola Wojtyły, przyszłego papieża (wraz z repliką grobu Ojca Świętego i Jego relikwiami).

Dzień Nauczyciela 2013

Dzień Nauczyciela 2013

Dnia 14 października 2013 roku, obchodziliśmy uroczyście w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa III „b” wraz z Panią Anną Bartocha, przygotowała koncert życzeń dedykowany całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły. Swoimi piosenkami i tańcami, apel uświetnili także uczniowie klas IV, V i VI, pod kierownictwem Pani Gabrieli Mrozickiej.

“Ustawa sześciolatkowa”

Weszła w życie tzw. “ustawa sześciolatkowa”

Gwoli przypomnienia podajemy, że 14 listopada br. weszła w życie tzw. ustawa sześciolatkowa. Wprowadza ona regulacje dotyczące obejmowania obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich.

Datą wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków pozostaje 1 września 2014 r.

Od 1 września 2014 r. klasy pierwsze będą liczyły do 25 uczniów. Rozwiązanie to ma docelowo dotyczyć klas I-III (we wrześniu 2014 r. – klasy pierwsze, we wrześniu 2015 r. – klasy pierwsze i drugie, od września 2016 r. – klasy I-III). Przepis wchodzi w życie 1 września 2014 r.

W latach szkolnych 2014/2015 i 2015/2016 – w szkołach podstawowych, w których utworzony będzie więcej niż jeden oddział klasy pierwszej, dzieci będą dobierane do poszczególnych oddziałów klasy I według wieku, począwszy od najmłodszych.

Od 1 września 2014 r.:

· obowiązek szkolny obejmie wszystkie dzieci 7-letnie (rocznik 2007) oraz dzieci 6-letnie, urodzone w okresie 1 stycznia – 30 czerwca 2008 r.;

· spełnianie obowiązku szkolnego będą mogły rozpocząć również dzieci urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r., jeśli taka będzie wola ich rodziców (wniosek rodziców);

Od 1 września 2015 r.

· obowiązek szkolny obejmie dzieci 7-letnie, urodzone w okresie 1 lipca – 31 grudnia 2008 r., które rok wcześniej nie rozpoczęły spełniania obowiązku szkolnego, oraz wszystkie dzieci z rocznika 2009 (6-latki).

źródło: men.gov.pl

“Jesień w piosence”

23.10.2013r. w Radwanowicach odbył się konkurs wokalny “Jesień w piosence”. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Kamil Peroń z kl.I, Zuzanna Nowak i Jerzy Kucharski z kl.II oraz Adrianna Stefan, Kamila Myjak i Mateusz Koszyk z kl.III. Wszyscy uczniowie pięknie zaśpiewali jesienne piosenki i otrzymali dyplomy i upominki, a dwójka naszych uczniów odniosła duży sukces. Kamil Peroń zajął III miejsce w młodszej kategorii wiekowej, a Adrianna Stefan w starszej kategorii wiekowej zdobyła II miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom bardzo udanych występów i pięknej reprezentacji naszej szkoły!