Kategorie

Dzień Mamy i Taty – przedszkole ss. Służebniczek

Dzień Mamy i Taty – przedszkole ss. Służebniczek

Dnia 24 maja 2013 roku, w naszej szkole gościliśmy przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola ss. Służebniczek z Rudawy. Dzieci, pod czujnym okiem wychowawczyń: pani Moniki, pani Kasi i pani Asi, zaprezentowały przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Była to niezwykle barwna podróż przez kraje Unii Europejskiej. Wszystkie przedszkolaki wykazały się dużym talentem recytatorskim oraz tanecznym. Maluszki zatańczyły wesołą poleczkę, średniaki barwne paso doble, a starszaki pięknego i uroczystego poloneza.

Gośćmi honorowymi byli siostra dyrektor Wiesława Staszczyk oraz pan dyrektor SP Dariusz Krawczyk.

Cały występ uświetnił swoim koncertem zespół „Baśniowa Kapela”. Po przedstawieniu rodzice otrzymali od swych pociech piękne prezenty, a także zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek.

Zajęcia baletowe

Zajęcia baletowe – lekcja otwarta.

17 maja 2013 roku rodziny oraz przyjaciele, mogli podziwiać dokonania małych baletnic na zajęciach otwartych, podsumowujących całoroczną naukę. Dziewczynki pod czujnym okiem pani instruktorki Agaty Syrek, zaprezentowały jak wygląda i na czym polega ich trening. Zobaczyć można było trudne ćwiczenia rozciągające, liczne i skomplikowane figury baletowe, a także fragmenty tańca grupowego i solowego.

Na koniec pani Agatka przeprowadziła test z nagrodami, sprawdzający wiedzę dziewczynek. Miały one wykonać wylosowane przez siebie figury baletowe, m. in. plié, relevé, battement tendu.

Rodzice byli zachwyceni umiejętnościami swych pociech!

Spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej.

Spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej.

23 maja 2013 roku powitaliśmy w naszej szkole niezwykłych, odważnych gości – Strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Oddział przedszkolny (w czerwono-czarnych strojach i z elementami strażackiego umundurowania oraz wyposażenia) pod opieką pani Elżbiety Nobis zadedykował przybyłym piękne i pouczające wiersze, a także zaśpiewał wesołe piosenki.

Na koniec apelu pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska wspólnie z uczniami, odczytała i powtórzyła zasady zachowania zapobiegające pożarom i w sytuacjach zagrożenia nim.

Panowie Strażacy w przemiły i bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy, a także przybliżyli zasady ewakuacji naszej szkoły. Odpowiedzieli także na liczne pytania zadawane im przez uczniów.

„Królowa Śniegu” Teatr Współczesny w Krakowie

„Królowa Śniegu” Teatr Współczesny w Krakowie

Dnia 29 kwietnia 2013 roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3, miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Królowa Śniegu” zrealizowany przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Opowieść o przygodach Kaja, którego porywa okrutna Królowa Śniegu oraz jego wiernej przyjaciółki Gerdy, uczy i przypomina nam jak ogromną wartość ma prawdziwa przyjaźń. Przedstawienie w niezwykle barwnej formie oraz z bogactwem zaskakujących nowatorskich rozwiązań scenicznych, bardzo spodobało się naszym uczniom. Mamy nadzieję, iż jego głębokie przesłanie i szlachetna wymowa na długo zagoszczą w sercach dzieci.