Kategorie

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, uczniowie klas 0-III przygotowali apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Zaśpiewali wiele piosenek o wiośnie, pisankach i świątecznych zwyczajach, zatańczyli taniec oraz deklamowali wiersze. Na koniec apelu, głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska, która złożyła wszystkim uczniom, rodzicom, a także nauczycielom najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się Święta Wielkanocne.

Gminny Turniej Piłki Ręcznej

Gminny Turniej Piłki Ręcznej

W sobotę (16.03.2013 r.) odbyły się Zabierzowie mistrzostwa gminy w piłce ręcznej chłopców Szkół Podstawowych. Wzięło w nich udział osiem szkół z terenu gminy, które zostały podzielone na dwie grupy. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rudawie znalazła się    w grupie z Zabierzowem, Nielepicami i Rząską. Po zakończeniu rozgrywek grupowych SP Rudawa awansowała z pierwszego miejsca do finałów. Po wygraniu z Brzeziem i nieznacznej porażce z Bolechowicami zajęliśmy drugie miejsce w Gminie Zabierzów.

Reprezentacja SP Rudawa:

1. Księżyc Krzysztof

2. Ciupek Natan

3. Sonik Kacper

4. Karcz Marcin

5. Koźbiał Konrad

6. Katra Gabriel

7. Nęcka Konrad

8. Pawlik Maciej

9. Dąbrowski Michał  -  bramkarz.


Pokaz iluzji

Pokaz iluzji.

W dniu 25 marca 2013 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, mieli możliwość obejrzenia pokazu iluzjonistycznego. Do świata iluzji wprowadził nas Benn Khermayer z Chorwacji wraz ze swoją asystentką.

Zobaczyliśmy wiele sztuczek, m.in.: uwolnienie naszej uczennicy Julii ze sznurowych więzów i wyczarowanie cukierków z pustego pudełka.

Prowadzący próbował przekazać tajemnice iluzji panu Grzegorzowi Cywickiemu i nauczyć go zatrzymywania kostki zsuwającej się po sznurku, a także czytał w myślach uczniów i pani Jolanty Wiśniewskiej. Jednak największą atrakcją okazała się sztuczka w której uczennica Ewa z klasy III unosiła się ponad ziemią!

Na koniec pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska, pani Lucyna Strychalska oraz grupa uczniów mieli okazję zmierzyć się z trudną sztuką iluzji. Ich zadanie polegało na rozszyfrowaniu w jaki sposób asystentka naszego iluzjonisty została ukryta w tajemniczej skrzyni, skoro możliwe było umieszczanie przedmiotów na wylot owej skrzyni. Niestety nikomu nie udało się rozwikłać zagadki.

Pokaz spotkał się z bardzo radosnym i żywiołowym przyjęciem przez uczniowską publiczność!

Koncert wiosenny w Kinie Kijów

Koncert wiosenny w Kinie Kijów

26 marca klasy II i III brały udział w koncercie “Tęczowej Muzyki” i orkiestry symfonicznej ICON. Uczniowie mieli okazję zaśpiewać z Panią Wiosną wiele piosenek, m.in.: “Tęczowy bal”, “Przyszła wiosna”, “Do dzieciaków przyszła wiosna”. Dzieci uczestniczące w koncercie zrobiły piękną wstążeczkową tęczę, a także zagrały na bum-bum rurkach. Muzyce towarzyszyły przepiękne wiosenne slajdy. Największą atrakcją koncertu okazał się występ dudziarza oraz zapoznanie z instrumentami, muzyką i tańcem z Irlandii.