Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, uczniowie klas 0-III przygotowali apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Zaśpiewali wiele piosenek o wiośnie, pisankach i świątecznych zwyczajach, zatańczyli taniec oraz deklamowali wiersze. Na koniec apelu, głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska, która złożyła wszystkim uczniom, rodzicom, a także nauczycielom najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się Święta Wielkanocne.

Gminny Turniej Piłki Ręcznej

Gminny Turniej Piłki Ręcznej

W sobotę (16.03.2013 r.) odbyły się Zabierzowie mistrzostwa gminy w piłce ręcznej chłopców Szkół Podstawowych. Wzięło w nich udział osiem szkół z terenu gminy, które zostały podzielone na dwie grupy. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rudawie znalazła się w grupie z Zabierzowem, Nielepicami i Rząską. Po zakończeniu rozgrywek grupowych SP Rudawa awansowała […]

Pokaz iluzji

Pokaz iluzji.

W dniu 25 marca 2013 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, mieli możliwość obejrzenia pokazu iluzjonistycznego. Do świata iluzji wprowadził nas Benn Khermayer z Chorwacji wraz ze swoją asystentką.

Zobaczyliśmy wiele sztuczek, m.in.: uwolnienie naszej uczennicy Julii ze sznurowych więzów i wyczarowanie cukierków z pustego pudełka.

Prowadzący próbował przekazać tajemnice iluzji panu Grzegorzowi […]

Koncert wiosenny w Kinie Kijów

Koncert wiosenny w Kinie Kijów

26 marca klasy II i III brały udział w koncercie „Tęczowej Muzyki” i orkiestry symfonicznej ICON. Uczniowie mieli okazję zaśpiewać z Panią Wiosną wiele piosenek, m.in.: „Tęczowy bal”, „Przyszła wiosna”, „Do dzieciaków przyszła wiosna”. Dzieci uczestniczące w koncercie zrobiły piękną wstążeczkową tęczę, a także zagrały na bum-bum rurkach. Muzyce towarzyszyły […]