Kategorie

Mistrzostwa powiatu krakowskiego w tenisie stołowym

Mistrzostwa powiatu krakowskiego w tenisie stołowym

W dniach 14 – 15.02. 2013 r. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się w Skawinie mistrzostwa powiatu krakowskiego w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców. Po zdobyciu czołowych lokat w turnieju gminnym, reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rudawie udanie zaprezentowała się na turnieju powiatowym. Miejsce drugie i awans do turnieju rejonowego, który odbędzie się  w dniach 14-15 marca 2013, uzyskał Krzysztof Księżyc z klasy VI A. Do rozgrywek rejonowych awansowała również Kaja Adamczyk z klasy VA zajmując miejsce czwarte. Miejsca pozostałych zawodników: Kacper Sonik – VII, Bartłomiej Mitoński – IX, Natan Ciupek – XIII, Weronika Gędłek – XV. W turnieju drużynowym Bartłomiej Mitoński i Krzysztof Księżyc zajęli IV miejsce. W turnieju wzięło udział 48 chłopców i 34 dziewczęta.

Grzegorz Czepiec

“Brzechwałki” 2012/2013

4.02.2013r. uczniowi naszej szkoły rywalizowali ze sobą w konkursie recytatorskim “Brzechwałki”. W tym roku autor wybranego wiersza był dowolny, lecz tematyka musiała dotyczyć zwierzęcia. Uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i zaskoczyli nas nie tylko bardzo wysokim poziomem recytatorskim, ale i ciekawymi przebraniami. Do kolejnego-gminnego etapu konkursu przeszło pięciu laureatów:
- Adrianna Stefan – kl. IIa (wiersz “Foka” J. Brzechwa)
- Iga Zawadzka – kl. IIb ( wiersz “Spóźniony słowik” J. Tuwim)
- Oliwia Zając i Kamil Leśniak – kl. IIb ( wiersz “Żuk” J. Brzechwa)
- Gabriela Nęcka – kl. IIIa ( wiersz “Strasna zaba” K.I.Gałczyński)
- Jakub Nęcka – kl. IIIa ( wiersz “Przyjaciele” I. Krasicki)

Konkurs Kolęd klas 0-3

Dnia 1.02.2013r. w naszej szkole odbył się konkurs kolęd dla klas 0-III. Uczniowie śpiewali zarówno znane wszystkim kolędy, jak i piękne pastorałki. Kilku uczniów zagrało również na instrumentach. Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:
W kategorii klas 0:
- wyróżnienia: Bartłomiej Dębosz, Gabriela Węgiel, Julia Mazur, Alicja Czajowska, Julia Kulig, Katarzyna Łazowy
- I miejsce- Maciej Figurny
- II miejsce- Wioletta Łazowy
- II miejsce- Gabriela Węgiel
W kategorii klas I:
- wyróżnienia: Justyna Pawlikowska i Jakub Szczygieł
- I miejsce- Jerzy Kucharski
- II miejsce- Zuzanna Nowak
- III miejsce- Weronika Skalna
W kategorii klas II:
- wyróżnienia: Antonina Księżyc, Oliwia Zając i Anna Wojtasińska
- I miejsce- Mateusz Koszyk
- II miejsce- Kamila Myjak
- III miejsce- Adrianna Stefan
W kategorii klas III:
- wyróżnienia: Kinga Galon i Weronika Sumera
- I miejsce- Zuzanna Puchała
- II miejsce- Piotr Marciniec
- III miejsce- Ewa Miąsik

Jasełka

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej pod kierunkiem nauczycieli mgr Katarzyny Frąckowiak oraz mgr Doroty Pękali przygotowali Szkolne Jasełka. Poraz pierwszy zostały one wystawione przed świętami Bożego Narodzenia dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Rodzice mieli możliwosc zobaczenia Jasełek 10.01.2013 przed  zebraniem  szkolnym.

06.01.2013 w uroczystośc Objawienia Pańskiego dzieci z koła Misyjnego działajacego w Szole Podstawowej przy parafi Wszystkich Świetych w Rudawie rozpoczeły misyjne kolędowanie. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych mali misjonarze byli bardzo wytrwali i chętnie wędrowali z Kolędą Misyjną. Zebranymi ofiarami i trudem kolędowania dzieci pragnęły pomóc rówieśnikom w krajach misyjnych Składamy serdeczne podziekowanie mieszkańcom Rudawy i Pisar za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary.

Kolednicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej w Rudawie z panią katechetką

Ślubowanie klas pierwszych – 2012/2013

Ślubowanie klas pierwszych – 2012/2013

W dniu 7 listopada 2012 roku w Szkole Podstawowej w Rudawie odbyła się uroczysta ceremonia ślubowania uczniów klas pierwszych, połączona z otwarciem nowego placu zabaw. Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia obiektu przez proboszcza parafii w Rudawie, księdza Andrzeja Badurę oraz przecięcia wstęgi przez władze gminy i szkoły. Plac zabaw został wybudowany dzięki funduszom gminnym i unijnym.

Dalsza część spotkania odbyła się na terenie szkoły. Dostojnych gości, uczniów , rodziców i nauczycieli serdecznie powitała dyrektor szkoły, Jadwiga Kłodzińska. Wśród zaproszonych znaleźli się: wójt gminy Zabierzów – Elżbieta Burtan, dyrektor GZEAS – Janina Wilkosz, proboszcz – Andrzej Badura, inż. Janusz Proniewski – nadzorujący budowę placu zabaw, sołtysi – Edward Gędłek (Rudawa), Andrzej Kaczmarczyk (Pisary), Jan Szczepański (Brzezinka), Edward Machlowski (Niegoszowice).

Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej przedstawili program artystyczny. W trakcie przedstawienia uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń: pani Marzeny Czepiec i Beaty Adamskiej, wykonywali różnorodne polecenia, aby zasłużyć na miano ucznia: śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, grali na instrumentach perkusyjnych, wykonywali zadania przyrodnicze i ortograficzne. Dzieci egzamin zdały bezbłędnie w związku z czym zostały pasowane na uczniów przez Panią Dyrektor oraz przyrzekli być dobrymi członkami społeczności uczniowskiej i godnymi Polakami.

Po ślubowaniu w imieniu zaproszonych gości do zgromadzonych zwróciła się wójt Elżbieta Burtan, życząc uczniom wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

Po skończonym ślubowaniu goście oraz dzieci zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość ta była dla wszystkich ogromnym przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.

Dzień Babci i Dziadka w klasach pierwszych.

Dzień Babci i Dziadka w klasach pierwszych.

Dnia 30 i 31 stycznia klasy pierwsze naszej szkoły, zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowany przez panie wychowawczynie – Marzenę Czepiec i Beatę Adamską. Wierszami, piosenkami i tańcami, podziękowały Babciom i Dziadkom za ich trud, miłość, opiekę i dobre rady. Następnie przedstawiły „Jasełka”, zaśpiewały kolędy i zagrały na instrumentach. Na koniec wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom prezenty. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem

Adoracja żłóbka przez Oddziały Przedszkolne

Adoracja żłóbka przez Oddziały Przedszkolne

2 lutego 2013 roku, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w kościele pw. Wszystkich Świętych w Rudawie, odbyła się adoracja żłóbka, przygotowana przez Oddziały Przedszkolne ze Szkoły Podstawowej w Rudawie i p. Katarzynę Frąckowiak. Dzieci ubrane w piękne stroje, deklamowały wiersze i śpiewały wiele kolęd.

Jasełka klasy II „b”

Jasełka klasy II „b”

Za miłość, cierpliwość, troskę i wiele otrzymanego dobra – w dniu 7 lutego 2013 roku, klasa II „b” dziękowała swoim ukochanym Babciom i Dziadkom. Uczniowie wraz z p. Anną Bartochą, przygotowali „Jasełka” z okazji ich święta. Maryja, Józef, anioły, pasterze, królowie, zwierzątka (krówka, owieczka i ptaszek) i dzieci, deklamowali piękne wiersze oraz śpiewali liczne kolędy i pastorałki. Niejednej Babci łezka zakręciła się w oku. Po przedstawieniu uczniowie obdarowali szanownych Gości, własnoręcznie wykonanymi prezentami.

Apel „Bezpieczne ferie”.

Apel „Bezpieczne ferie”.

11 stycznia 2013roku, klasy I „a” i I „b” wraz z paniami Beatą Adamską i Marzeną Czepiec, przedstawiły apel dotyczący bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Uczniowie wraz z Panią Zimą, przekazali ważne informacje na temat rozważnych zimowych zabaw, niebezpieczeństw i zagrożeń z nimi związanych oraz miejsc w których wolno się bawić. Na koniec głos zabrała p. dyrektor Jadwiga Kłodzińska, która raz jeszcze uwrażliwiła uczniów na kwestię bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz życzyła wszystkim udanego wypoczynku.

Apel z okazji Dnia Niepodległości

Apel z okazji Dnia Niepodległości.

Dnia 12 listopada 2012 roku, odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości, przygotowany przez klasę II „b” i p. Annę Bartochę. Uczniowie zaprezentowali wiersze opowiadające o historii naszego kraju oraz o bohaterach narodowych. Klasy 0-III wspólnie wykonały utwory patriotyczne m. in. „Pierwsza kadrowa”, „Ojczyzna” i „11 listopada”. Klasa II „b” zaprezentowała taniec mazur do utworu „Czerwone jabłuszko”. Na koniec wszyscy uroczyście odśpiewali „Hymn Polski”.