Kategorie

Sukces w Konkursie Matematycznym

KOLEJNY SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY W MAŁOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

Piotr Kubaty, uczeń klasy Vb, w tym roku ponownie uzyskał tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Znalazł się w gronie 45 najlepszych matematyków naszego województwa.
Piotr już w tamtym roku zdobył tytuł finalisty – był jedynym czwartoklasistą, który dotarł do etapu wojewódzkiego.

Wcześniej, tytuł laureata w Małopolskim Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym, uzyskali:

Michał Pałka  -2006

Jakub Miłek – 2008

Wojciech Kubaty – 2009

Małgorzata Pietruszka

Jasełka

11.01.2013r. klasa IIa, pod opieką wychowawczyni mgr Katarzyny Kuczary, wystawiła Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mogli okazję posłuchać zarówno znanych kolęd, jak i nowych pastorałek oraz podziwiać swoje wnuczęta w niecodziennych rolach i strojach.

Warsztaty

11.01.2013r. w ramach akcji “Bezpieczne Shellki” odbyły się warsztaty “Miasteczko drogowe” dla uczniów klas I-III.  Zajęcia odbyły się w miasteczku ruchu drogowego zorganizowanym na terenie szkoły.W warsztatach uczestniczyła pani policjantka- dzielnicowa oraz 2 przedstawicieli firmy SHELL, którzy prowadzili zajęcia. W ramach zajęć dzieci poznały zasady: „lewo- prawo” na drodze, bezpiecznej zabawy, poprawnego przechodzenia przez jezdnię po pasach ze światłami i bez, przechodzenia przez jezdnię w obecności policjanta kierującego ruchem, przechodzenia w miejscach gdzie nie ma pasów, wysiadania i wsiadania do autobusów, wychodzenia zza pojazdu, zachowania podczas wypadku, uczyli się numerów telefonów alarmowych i ich prawidłowego wykorzystania (m.in. podawania zwięzłych informacji).
Formy i metody warsztatów były dla dzieci bardzo ciekawe, a ich udział w poszczególnych elementach zajęć był nagradzany w różny sposób, co znacznie motywowało je do udziału i dyscypliny.

“Bezpieczne Shellki”

Również 10.01.2013r. na terenie naszej szkoły odbyła się prelekcja “Bezpieczne Shellki” dla rodziców uczniów klas I-III. Inicjatorem akcji jest SHELL Polska Sp. z o.o. Oddział w Zabierzowie, który do współpracy zaprosił gminę Zabierzów i Policję w Zabierzowie. W ramach szkolenia, rodzice mieli okazję sprawdzić swoją koordynację ruchową w alkogoglach imitujących stan po wypiciu alkoholu. Uświadomiono im również skutki bagatelizowania przepisów ruchu drogowego (np. rozmowy przez telefony, palenie papierosów, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa).

Bal Karnawałowy

10.01.2013r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci klas 0-III. Dzieci tańczyły do znanych przebojów, uczestniczyły w wielu konkursach i zabawach. Na sali aż się roiło od pięknych i oryginalnych strojów karnawałowych!