Spotkanie z cyklu „A mój tata mi czyta”

29 marca po raz drugi odwiedziliśmy bibliotekę w Rudawie i znajomą Panią Basię. Tym razem uczestniczyliśmy w bardzo miłym i ciekawym spotkaniu z tatusiem Weroniki. Na początku tato przeczytał nam książkę pt. „Czart, pies lawinowy”, autorstwa Barbary Gawryluk.

Tato Weroniki, Pan Michał jest informatykiem. Opowiedział nam wiele ciekawostek o swoim zawodzie oraz wspólnie pobawiliśmy się […]

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca był kolorowy nie tylko z powodu przyjścia wiosny! W tym dniu „Motylki” wyraziły swoją tolerancję i solidarność z osobami chorymi na Zespół Downa. Każde z dzieci ubrało kolorowe skarpetki „nie do pary” i uczestniczyło w radosnych zabawach przygotowanych przez Panią Agatkę.

[…]

Dinozaury

Prehistoryczne gady od zawsze fascynują ludzi. Przyszedł czas by i nasze „Sówki” dowiedziały się o nich jak najwięcej. Rozmawialiśmy o środowisku i warunkach życia, wyglądzie i zachowaniach, a także o tym w jaki sposób możemy obecnie uzyskiwać informacje dotyczące tych zwierząt.

Okazało się też, że nasze dzieciaki posiadają bardzo bogatą wiedzę, a w domach mają […]

„Brzechwałki” 2019

Wszyscy kochają podróże- te małe i te duże! I dlatego właśnie wiersze o podróżowaniu stały się tematyką tegorocznego gminnego przeglądu recytatorskiego „Brzechwałki”.

Pierwszym etapem było wyłonienie laureatów eliminacji klasowych, którzy dnia 1 marca zaprezentowali się w etapie szkolnym, przed jury w składzie: pan Dariusz Krawczyk, pani Gabriela Mrozicka, pani Magdalena Masłowska oraz pani Ewa Andryszek […]

„Zielony parapet”

11 marca „Sówki” wraz z panią Anią Bartochą, zamieniły się w ogrodników. Wspólnie zasadziliśmy cebulki i teraz dbamy o nie każdego dnia, a one rosną w mgnieniu oka!

Zdradzimy Wam sekret! Niebawem zrobimy zdrowe kanapki z wyhodowanym samodzielnie szczypiorkiem! Ale, póki co ciiiii… Niech rośnie duży! :)

[…]

Wyjazd do Klockolandu

Dnia 26 lutego, nasze przedszkolaczki wzięły udział w wyjeździe do krakowskiego „Klockolandu”. Wizytę w tym niezwykle ciekawym miejscu poprzedziła prelekcja nt. klocków i konstruowania. Następnie dzieciaczki udały się do gablot, gdzie podziwiały prawdziwe cuda zbudowane z ulubionych klocków. W końcu same mogły puścić wodze fantazji i samodzielnie konstruować wymyślne formy!

W drodze powrotnej udało nam […]

Dzień Babci i Dziadka

W lutym oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3 pod kierownictwem pań wychowawczyń, przygotowały przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były to kolorowe występy z wierszami, tańcami i piosenkami, jasełka oraz przedstawienia teatralne.

Wnuczęta przygotowały także piękne prezenty.

Wśród naszych kochanych seniorów nie zabrakło uśmiechów, ale i także łez wzruszenia.

[…]

Trening piłki nożnej

W naszej szkole podstawowej został zorganizowany pokazaowy trening piłki nożnej dla chłopców. Zajęcia które bardzo nam się podobały, poprowadził pan Damian Gorawski.

[…]

Wizyta w bibliotece w Rudawie

Dnia 15 lutego odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną nam panią Basię i miejsce jej pracy, czyli bibliotekę w Rudawie. Pani opowiedziała nam o tym miejscu oraz zaprezentowała ciekawe książeczki. Jednak największą atrakcję stanowiło pojawienie się gościa – pana pilota Sławomira Moczarnego – tatusia naszego przedszkolaczka, Huberta.

Pan Moczarny przeczytał nam interesującą książkę o Falco – piesku pracującym na […]

Spacer „Sówek” i „Biedronek”

Bardzo tęsknimy za wiosną… Kiedy zpbaczyliśmy przez okna naszego przedszkola pierwsze cieplejsze promyczki słonka, od razu ubraliśmy kurtki i buty i wybraliśmy się na spacer po okolicy. Niestety nie spotkaliśmy jeszcze pani Wiosny. Ale napewno się nie zniechęcimy i niebawem znów wyruszymy jej na powitanie.