Trening piłki nożnej

W naszej szkole podstawowej został zorganizowany pokazaowy trening piłki nożnej dla chłopców. Zajęcia które bardzo nam się podobały, poprowadził pan Damian Gorawski.

[…]

Wizyta w bibliotece w Rudawie

Dnia 15 lutego odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną nam panią Basię i miejsce jej pracy, czyli bibliotekę w Rudawie. Pani opowiedziała nam o tym miejscu oraz zaprezentowała ciekawe książeczki. Jednak największą atrakcję stanowiło pojawienie się gościa – pana pilota Sławomira Moczarnego – tatusia naszego przedszkolaczka, Huberta.

Pan Moczarny przeczytał nam interesującą książkę o Falco – piesku pracującym na […]

Spacer „Sówek” i „Biedronek”

Bardzo tęsknimy za wiosną… Kiedy zpbaczyliśmy przez okna naszego przedszkola pierwsze cieplejsze promyczki słonka, od razu ubraliśmy kurtki i buty i wybraliśmy się na spacer po okolicy. Niestety nie spotkaliśmy jeszcze pani Wiosny. Ale napewno się nie zniechęcimy i niebawem znów wyruszymy jej na powitanie.

Bal karnawałowy 2019

Wspaniały, kolorowy i roztańczony czas przed nami! Karnawał! A z nim wyczekiwany przez wszystkich uczniów szkolny bal przebierańców.

Tym razem rewelacyjnie bawiśmy się w rytmach latynoskich. Bal rozpoczęliśmy odtańczeniem tradycyjnego poloneza. Następnie porwały nas zabawy taneczne organizowane i wspaniale przeprowadzone przez zaprzyjaźnione z nami panie wodzirejki oraz pana DJa.

Były także konkursy i słodki cukierkowy […]

Sensoryczne wtorki

Pani Agatka przeprowadziła dla grupy „Motylków” cykl zajęć pt.”sensoryczne czwartki”. Za pomocą m. in. zmysłu dotyku dzieci mogły doświadczyć konsystencji i gramatur przeróżnych substancji.

Poniżej fotorelacja z ich przebiegu:

[…]

Szaleństwa na śniegu!

Zima przyniosła nam piękne momenty i obdarowała nas dużą ilością białego puchu. Dlatego też wszystkie oddziały przedszkolne oddały się szaleństwu na śniegu. Lepiliśmy bałwanki, rzucaliśmy się śnieżkami, budowaliśmy igloo oraz odbijaliśmy aniołki. Nasze Panie korzystając z okazji przypomniały nam jak bezpiecznie bawić się na śniegu, by innym i sobie nie wyrządzić krzywdy. Radości nie było […]

Wyjazd na spektakl „Jak Rumcajs Cypiska uratował”

„W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” – w ten sposób zaczyna się piękna czeska bajka, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci w niemal całej Europie.

9 stycznia oddziały przedszkolne wraz z wychowawcami, wzięły udział w przedstawieniu „Jak Rumcajs Cypiska uratował” Narodowego Teatru Edukacji. […]

Warsztaty pieczenia pierniczków

20 grudnia 2018r. oddziały przedszkolne „Motylki” i „Biedronki” wzięły udział w warsztatach zdobienia pierniczków w krzeszowickiej klubo-kawiarni „Tomi”. Dzieciaczki najpierw świetnie bawiły się w tamtejszym kuleczkowie, a następnie przystąpiły do pracy i wyczarowały istne pierniczkowe cuda za pomocą kolorowych lukrów. Pięknie zapakowane pierniczki były słodkim prezentem pod choinkę, od przedszkolaków do ich rodziców.

[…]

Wigilie w oddziałach przedszkolnych.

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, oddziały przedszkolne dużo rozmawiały o zwyczajach i tradycjach związanych z nimi. W końcu nadszedł wyczekiwany dzień, 21 grudnia, kiedy to przedszkolaki wraz z paniami wychowawczyniami zasiadły do szkolnego, wigilijnego stołu. Nie zabrakło łamania opłatkiem, składania życzeń i kolędowania. Następnie wspólnie spożyliśmy słodki poczęstunek.

 

 

 

[…]

Święta tuż, tuż…

Nadchodzą najpiękniejsze święta w roku – Święta Bożego Narodzenia. Przedszkolaczki z grupy „Sówek” rozmawiają w tym tygodniu o tradycjach z nimi związanymi. Wspólnie śpiewamy także kolędy i ubieramy choinkę. Dziś pani Ania Bartocha zorganizowała nam konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Wszystkie łańcuchy okazały się być bardzo długimi, ale wygrała grupa Julii, Weroniki i Piotrka.

[…]