Jasełka i apel „Bezpieczne ferie”

Dnia 10 stycznia, klasy I-III oraz oddziały przedszkolne wzięły udział w przygotowanych przez klasę I „a” pod kierownictwem pani Beaty Adamskiej i pani Marzeny Czepiec pięknych, bogatych i barwnych Jasełkach. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób przedstawili historię o narodzinach Pana Jezusa, a aniołki i pasterze zatańczyli i zaśpiewali nowonarodzonemu Dzieciątku.

W drugiej części dzieci przypomniały […]

Zebranie z rodzicami

INORMACJA

Zebrania z Rodzicami odbędą się 10 stycznia 2019 roku:

– godz. 16.30 – zebrania klasowe rodziców uczniów 0-III

– godz. 17.30 – spotkanie dla Rodziców dotyczące profilaktyki

uzależnień ,, Narkotyki i Dopalacze”, prowadzone przez terapeutę MONAR-u. Po spotkaniu odbędą się zebrania klasowe rodziców uczniów IV-VIII i klas gimnazjalnych.

[…]

Nowy cennik obiadów

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudawie , informuje że

od stycznia 2019 ceny obiadów ulegną zmianie:

oddział przedszkolny i klasy pierwsze kwota: 7,50 zł

od klasy II do VIII i klasy gimnazjalne kwota: 9,00 zł

Konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”

Aleksandra Zawiska uczennica klasy 1 b zdobyła 2 miejsce w Ogólnopolskim konkursie „Jezus Chrystus naszym Królem”. Do konkursu przygotowała katechetka Katarzyna Frąckowiak. W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rudawie.

Katarzyna Frąckowiak

Spotkanie ze św. Mikołajem

Nasze najmłodsze dzieciaczki są bardzo, bardzo grzeczne, więc św. Mikołaj postanowił ich odwiedzić dwukrotnie – 6 oraz 4 grudnia, przybywając osobiście do naszej szkoły! Dzieci obejrzały przedstawienie Teatrzyku Skrzat o dziewczynce Zosi, która pomagała wszystkim, poszukując św. Mikołaja.

Na koniec św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci (i panie) pięknymi prezentami!

[…]

Dzień Górnika

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta.

3 grudnia Oddziały Przedszkolne i uczniów klas I-III odwiedzili wspaniali goście, zaprzyjaźnieni z nami górnicy z firmy Lafarge. Bogaty program artystyczny z okazji tego święta przygotowały i przedstawiły klasy II, pod kierownictwem pani Katarzyny Kuczary […]

Andrzejki

29 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Andrzejki”. W tym dniu dzieci przyszły w wymyślnych, bajkowych przebraniach. Braliśmy udział w „andrzejkowych” wróżbach takich jak: lanie wosku, wróżenie z butów, kubeczków czy papierowych serc. Każdemu z nas uchyliła się odrobinka tajemnicy związana z przyszłością, ale też doskonale wiemy, że takie wróżby traktować należy z przymrużeniem oka… :o)

[…]

Konkurs czytelniczy

Klasa III a przystąpiła do akcji propagującej czytelnictwo ogłoszonej przez sieć sklepów Biedronka. Po zapoznaniu uczniów z zasadami konkursu, rozdaniu książeczek, w których mali czytelnicy mieli zbierać naklejki przystąpiliśmy do słuchania przygód bohaterów Gangu Słodziaków. Początek każdego szkolnego dnia zaczynaliśmy od słuchania kolejnych opowiadań czytanych przez nauczyciela lub dobrze czytającego ucznia z książki Renaty […]

Gminny Konkurs Plastyczny ”Moja Mała Ojczyzna”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: ”Moja Mała Ojczyzna”, organizowanym przez KKS Jura Moto Sport w Zabierzowie. Konkurs jest jednym z elementów przedsięwzięcia ”Biegiem -słowem-śpiewem do patriotyzmu”, służącym krzewieniu postaw patriotycznych wśród młodzieży. Konkurs współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i towarzyszy imprezie sportowej ”VII Niepodległościowa Jedenastka”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło […]

Akcja Gwiazdkowa Poduszka