Kategorie

Konkurs biblijny

W roku szkolnym 2017/2018 został przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Rudawie biblijny konkurs tematyczny. Brało w nim udział 6 uczniów. Dwoje z nich Julia Dula z klasy Vb oraz Maciej Babral z klasy VI b dostało się do etapu rejonowego . Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli ks.Miroslaw Cupek oraz Katarzyna Frąckowiak.

Przedstawienie jasełkowe

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się we wtorek 9 stycznia 2018 roku o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej w Rudawie.

Jasełka 2017 r.

Dnia 21 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów klas 4-7, pod kierownictwem p. Jadwigi Miłek, p. Grzegorza Cywickiego, p. Katarzyny Frąckowiak oraz uświetnione występem chóru szkolnego i p. Gabrieli Mrozickiej. Uczniowie w bardzo barwny sposób przypomnieli nam wydarzenia sprzed 2000 tys. lat – historię Maryi i Józefa oraz narodzin Dzieciątka Jezus.

Konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: ”Ozdoba choinkowa”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL IV-VII, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 16 XII 2017 w podczas świątecznego Kiermaszu Bożonarodzeniowego na rynku w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ dwóch uczniów z klasy VII B otrzymało nagrody: II miejsce zdobył Piotr Stec, natomiast III miejsce Maciej Stefanowski. Dzieła młodych twórców zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

“Przestrzeń cyfrowa” – wyniki konkursu plastycznego.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: ”Przestrzeń cyfrowa ”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 35 prac uczniów z KL IV-VII, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 8 XII 2017 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ Emilia Majewska z klasy VIb zajęła III miejsce natomiast Karolina Pęcak z klasy VIIb i Jakub Szczygieł z klasy VIb zdobyli wyróżnienia. Dzieła młodych twórców zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2018, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz Zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.


Dzień Górnika 2017r.

Dzień Górnika
4 grudnia 2017 roku klasy młodsze gościły w Szkole Podstawowej w Rudawie górników z Kopalni Odkrywkowej Surowców Drogowych Lafarge.
Na uroczystość z okazji Dnia Górnika przyszli Pani Magdalena Grońska, Pan Maciej Piszczyński oraz Pani Anna Pawlikowska. Jak co roku nasi goście nie przybyli „z pustymi rękami”. Kopalnia ufundowała nagrody dla wyróżnionych uczniów w konkursie plastycznym „Ciężka praca górnika”. Zaproszeni goście przynieśli również kosze słodkości oraz mrugające światełka odblaskowe dla wszystkich uczniów klas 0-3 naszej szkoły. Dzieci z klasy drugiej przygotowały piękny program artystyczny, którym pragnęły świętować tegoroczną “Barbórkę” oraz podziękować zaproszonym gościom za wszystkie przyniesione podarki.
Nagrodzeni uczniowie w konkursie plastycznym „Ciężka praca górnika”:

OP I (A.Bartocha)

2. Leon Piwowoński
1. Antoś Sałach
OP III (A. Watoła)

2. Antosia Kulawik

1. Milena Lewowicka
OP II (M. Sypławska)

2. Maja Lewowicka
1. Nikola Przybyło

Klasa 1a(K.Kuczara)

2. Szymon Bogacz
1. Damian Włodek
Klasa 1b (E.Tarnawska)

2. Tomek Strączek
1. Natalia Owca
Klasa 2 (D. Pękala)

2. Martyna Leśniak
1. Karol Radwan
Klasa 3a (M.Czepiec)

2. Gosia Puchała
1. Ada Łagosz
Klasa 3b (B. Adamska)

2. Zosia Dula
1. Maciej Wojtasiński
Klasa 3c (H. Grzegorek)

2. Kamilka Mickiewicz
1. Amelia Saracen

Spotkanie ze św. Mikołajem 2017 r.

Dnia 4 grudnia 2017r. “Teatrzyk Skrzat” pomógł nam w odnalezieniu i sprowadzeniu do szkoły najprawdziwszego św. Mikołaja! Poczciwy staruszek przybył do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych z całą górą prezentów, które wywołały mnóstwo uśmiechów na małych buziach.

Obiecujemy, że przez cały kolejny rok będziemy starali się być bardzo grzeczni, żeby Mikołaj znów do nas przybył!

Andrzejki 2017

“Na świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja” jak mawia stare polskie przysłowie. W naszej szkole również mnóstwo było zabaw i wróżb z okazji andrzejek. W oddziałach przedszkolnych i klasach 1-3 laliśmy wosk, przekraczaliśmy progi za pomocą naszych butów i nakłuwaliśmy papierowe serca w poszukiwaniu imion przyszłych wybranków.

Nie zabrakło także corocznej akcji “Pączek z wróżbą”, przeprowadzonej przez Mały Samorząd oraz radosnych pląsów w rytm dyskotekowej muzyki.

Święto Niepodległości

Jak co roku w naszej szkole bardzo uroczyście świętowaliśmy obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Apel z tej okazji przygotowała klasa III “c” pod kierownictwem pani Haliny Grzegorek. Uczniowie w bardzo piękny i obrazowy sposób ukazali tragedię 123 -letniej niewoli oraz odzyskanie niepodległości przez naszą ojczyznę.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Kołodzińska, która raz jeszcze w bardzo przystępny sposób przedstawiła dziciom najważniejsze historyczne fakty,

Następnie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przygotowanych przez oddziały przedszkolne i klasy 1-3.

Konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: ”Moja ojczyzna –wolność w kolorach”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 31 prac uczniów z KL IV-VII, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11 XI 2017 w Domu Kultury w Zabierzowie w trakcie uroczystych obchodów Święta Niepodległości. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc: Antonina Księżyc z klasy VIIa zajęła I miejsce, natomiast Julia Dula z klasy Vb zajęła II miejsce. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.